Piątek, 26 czerwca
reklamy

Nowe boisko dla dzieci i młodzieży oddane do użytku

Audio

Czytaj na głos

Autor: oprac. MDvR 1 min czytania

To było spore wydarzenie dla młodych mieszkańców Głuszycy. W czwartek, 25 czerwca oficjalnie otwarte zostało boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy.

- Uczniowie zyskali nowoczesne miejsce do gry w koszykówkę i siatkówkę, rozwijania sportowych pasji, rywalizacji, ale przede wszystkim dobrej zabawy i aktywnego spędzania czasu. Wartość inwestycji wyniosła 534.759 zł. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej w Województwie Dolnośląskim kwotą 160.428 zł oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 124.054 zł - wylicza Urząd Miasta w Głuszycy.


Na miejscu nie brakło oficjeli, ale najważniejszymi bohaterami tego dnia były jednak dzieci i młodzież. Dla zgromadzonych wystąpiła nowo powstała drużyna cheerleaderek, dziewczęta i chłopcy rozegrali pokazowy mecz siatkówki oraz koszykówki.


- Szczególne podziękowania kierujemy do niezwykle utalentowanych młodych koszykarzy - Aleksandra Kochajkiewicza oraz Bartosza Kanieckiego, którzy na co dzień reprezentują barwy drużyn należących do czołówki dolnośląskiej koszykówki, a dzisiaj pokazali się w grze jeden na jeden. Po przecięciu czerwonej wstęgi nie ma już odwrotu – teraz boisko będzie służyło zdobywaniu punktów, perfekcyjnym serwom, celnym rzutom za trzy i codziennemu budowaniu sportowych marzeń kolejnych pokoleń uczniów - dodają urzędnicy.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka