Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2778
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Nowe drogowe inwestycje

Sobota, 8 lipca 2017, 6:31
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Nowe drogowe inwestycje
Fot. UG Czarny Bór
Dwie inwestycje drogowe na terenie gminy Czarny Bór są obecnie w trakcie realizacji, a kolejna rozpocznie się w najbliższych dniach.

Prace trwają już w miejscowościach Borówno i Grzędy, natomiast na prace na ulicy Polnej i Jarzębinowej w Czarnym Borze została podpisana umowa. Środki finansowe na wspomniane inwestycje gmina pozyskała częściowo z różnych źródeł, m.in. z budżetu państwa i z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

W Borównie trwa odbudowa drogi gminnej łącznie 350 mb. Na ten cel gmina pozyskała z budżetu państwa 227 tys. 558 zł, a całkowity koszt inwestycji wynosi 230 tys. 044,78 zł. Drugą inwestycją jest przebudowa drogi gminnej w Grzędach. Zadanie to finansowane jest ze środków własnych budżetu gminy, a jego koszt wynosi 63 tys. 572,55 zł. Wykonawcą obu inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z siedzibą w Świdnicy.

Natomiast w miniony poniedziałek w siedzibie Urzędu Gminy miało miejsce podpisanie umowy na realizację inwestycji pn. „Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Czarnym Borze - 0,9 km”. Zgodnie z umową roboty będą prowadzone na ulicy Polnej (na odcinku od ulicy Wałbrzyskiej do ulicy Świerkowej) oraz na ulicy Jarzębinowej. Wykonawcą robót jest firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Całkowity koszt zadania wynosi 488 tys. 197,79 zł, z czego 226 tys. 800,00 zł pozyskano z budżetu Województwa Dolnośląskiego w formie dotacji celowej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group