Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 3732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe lokale kryzysowe

Piątek, 29 października 2010, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: Iwona Ziółkowska
Wałbrzych: Nowe lokale kryzysowe
Fot. Iwona Ziółkowska
Siedem gminnych lokali kryzysowych powstało przy ul. Kasztelańskiej 3.

Inwestycja była wyzwaniem , bo jest to budynek z wielkiej płyty z lat 70. Wydano 1140 zł za m 2. Część parteru oraz wszystkie pomieszczenia na piętrze, przebudowano. Uzyskano w ten sposób cztery mieszkania jednopokojowe oraz trzy dwupokojowe z kuchniami, łazienkami i przedpokojami. Są również pomieszczenia gospodarcze. Budynek został również wyposażony w schodołaz, ułatwiający osobom niepełnosprawnym pokonywanie piętra.

Lokale kryzysowe mają być udostępniane na wypadek nagłych konieczności np. pożaru, zalania czy zawalenia budynku, z którego trzeba będzie ewakuować mieszkańców.

Przewidziany czas przebywania przesiedlonych osób jest krótki - do kilkunastu dni - czyli do czasu powrotu do własnego mieszkania lub przyznania nowego lokalu mieszkalnego.
29 października nastąpi zatwierdzenie oddania lokali kryzysowych. Żeby mogły zostać oddane do użytku potrzeba jeszcze 30 dni na uwierzytelnienie.

Gmina dysponuje, oprócz nowopowstałych, trzema lokalami kryzysowymi. Zarezerwowane są także cztery lokale kryzysowe w domu pomocy prowadzonym przez fundację Tarkowskich.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group