Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3330
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe mieszkania chronione już gotowe

Wtorek, 6 marca 2018, 15:38
Aktualizacja: 15:41
Autor: red.
Wałbrzych: Nowe mieszkania chronione już gotowe
Fot. red.
Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie siedmiu mieszkań chronionych, które powstały w budynku przy ulicy Ogrodowej 2 w ramach Centrum Wsparcia Socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Parterowy budynek, w którym utworzono siedem mieszkań chronionych, przeszedł generalny remont. Całość inwestycji kosztowała około 2 200 000 złotych. Projekt został sfinansowany ze środków Gminy Wałbrzych a w zakresie termomodernizacji z zadania dofinansowanego przez Unię Europejską - "Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej gminy Wałbrzych położonych przy ul. 1 Maja 103-107, ul. Niepodległości 64, ul. Ogrodowej 2A i ul. 1 Maja 149”.

Oprócz tego zadanie otrzymało także wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Wsparcie w przypadku pokrycia części kosztów związanych z mieszkaniami wyniosło 45 procent a w przypadku części termomodernizacyjnej aż 85 procent. Warto zaznaczyć, że w obiekcie powstała również stołówka, sala konferencyjna a w części piwnicznej magazyny i archiwum. Posiadając siedem nowych mieszkań chronionych Gmina Wałbrzych będzie mogła udzielić wsparcia osobom najbardziej potrzebującym schronienia, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

- Bardzo się cieszymy, że dzisiaj możemy otworzyć kolejną placówkę dla osób, które w jakiś sposób nie radzą sobie same w życiu i wymagają opieki. Dzisiaj otwieramy mieszkania chronione. Jest to nowa instytucja pomocy społecznej, ponieważ do tej pory mieszkania chronione były przeznaczone głównie dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów dziecka i rodzin zastępczych. Ale w ustawie funkcjonują również mieszkania chronione dla osób niepełnosprawnych, dla osób, które z powodu wieku, niepełnosprawności, problemów w poruszaniu się nie mogą samodzielnie funkcjonować w swoich mieszkaniach. Dla takich osób właśnie dzisiaj otwieramy 21 miejsc w 7 mieszkaniach chronionych - powiedziała Grażyna Urbańska - dyrektor wałbrzyskiego MOPS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group