Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 8868
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe mieszkania na Staszica

Czwartek, 1 lipca 2021, 9:44
Aktualizacja: 9:46
Autor: JAZ
Wałbrzych: Nowe mieszkania na Staszica
Fot. JAZ
Kilka miesięcy temu rozpoczęto zbieranie wniosków o przydział mieszkania. Dzisiaj nowi lokatorzy mogą już planować meblowanie własnych lokum.

Koszt budowy kamienicy przy skrzyżowaniu trzech ulic Staszica, Kubeckiego i Paderewskiego wyniósł ponad 11 milionów złotych. 43 nowe lokale oddano do użytku. Prezydent Roman Szełemej nie krył zadowolenia z faktu ukończenia budowy. Nowy budynek wkomponował się w układ architektoniczny zabytkowej dzielnicy. Dał też mieszkańcom możliwość zamieszkania w korzystnych warunkach lokalowych.

- Kilkanaście tysięcy ludzi w naszym mieście, być może więcej, mieszka w lokalach bez toalet. W kolejnych tysiącach mieszkań nie ma ciepłej wody. Chcemy by mieszkańcy nie czuli się gorsi od tych z innych miast. Już dawno powinniśmy rozebrać wszystkie stare budynki, gdzie nie ma tego wszystkiego, co dzisiaj jest standardem – mówi prezydent Roman Szełemej.

Średnia mieszkań to powierzchnia około 55 metrów kwadratowych. Planuje się również ulokowanie w budynku lokali usługowych, dla których przewiduje się powierzchnię nawet 235 metrów kwadratowych. Na ten moment mieszkańcom oddano do użytku 43 nowe lokale mieszkalne.

Twoja reakcja na artykuł?

34
65%
Cieszy
5
10%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
8
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group