Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 3986
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Nowe możliwości CUS–u

Środa, 11 stycznia 2023, 12:36
Aktualizacja: 13:58
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Nowe możliwości CUS–u
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Centrum Usług Społecznych kieruje Dyrektor Joanna Fornalska.

Działalność jedlińskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ustała z ostatnim dniem 2022 roku. Z nowym rokiem nowe wyzwania przed nową jednostką organizacyjną miasta utworzoną w wyniku przekształcenia zwaną Centrum Usług Społecznych. Dzięki przekształceniu nowa jednostka może realizować zadania nie tylko z zakresu pomocy społecznej, ale także z szerokiego wachlarza polityki prorodzinnej, wspierania rodziny, systemu pieczy zastępczej, promocji i ochrony zdrowia, edukacji publicznej, wspierania osób niepełnosprawnych, kultury, pobudzania aktywności obywatelskiej, mieszkalnictwa, ochrony środowiska, reintegracji zawodowej i społecznej, a także inne na miarę występujących potrzeb w gminie.

Dla nowej jednostki to nowe możliwości w pozyskaniu środków zewnętrznych na inicjatywy inne niż tylko pomoc społeczna. Nasza Jednostka jest pierwszą w powiecie wałbrzyskim i nieliczną w Polsce. Ostatnie lata pokazały nam, że mieszkańcy chętnie korzystają z niestandardowej oferty proponowanej przez kadrę dotychczasowego OPS, tym samym przekształcenie pozwoli inicjować zdecydowanie więcej działań aprobowanych przez różne grupy społeczne.

Dotychczasowa kadra uzupełniła wymagane kwalifikacje niezbędne dla działalności nowej jednostki, na czele której pozostała Joanna Fornalska, obecnie pełniąc funkcję dyrektora Centrum Usług Społecznych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
4
40%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group