Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2790
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe oblicze Placu Teatralnego

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 20 kwietnia 2011, 10:48
Aktualizacja: 10:48
Autor: PAW
Fot. PAW
Trwa remont Placu Teatralnego. Już wkrótce to miejsce zyska całkiem nowe oblicze.

Rewitalizacja Placu Teatralnego to duże przedsięwzięcie. Kosztować będzie prawie 6 milionów zł., z czego około 4 milionów to środki pozyskane z UE. W ubiegłym roku ruszyły roboty mające na celu poprawę wizerunku tego miejsca.
- Poprawa będzie widoczna, bo dotychczas Plac Teatralny naprawdę nie dawał dobrego wizerunku Wałbrzychowi – mówi Justyna Graczyk, mieszkanka miasta.

Okolice Placu Teatralnego po zakończeniu robót mają wyglądać zupełni inaczej niż dotychczas. Zgodnie z zapowiedziami, ma tu powstać amfiteatr z 200 miejscami siedzącymi, gdzie planowane są w przyszłości imprezy o zasięgu ogólnopolskim.
- To wspaniałe miejsce, by takie imprezy organizować. Poczekajmy jednak na efekt końcowy – mówi Ryszard Kabas.

Rewitalizacji Placu Teatralnego ma spowodować, że w Śródmieściu wreszcie będzie miejsce tętniące życiem i przyciągające wałbrzyszan. Czy tak się stanie, okaże się dopiero po zakończeniu robót i po zorganizowaniu pierwszych imprez. Tak czy inaczej, roboty te mogą mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie choćby znajdującego się tutaj wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego.

Prace na Placu Teatralnym potrwają do września.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Joanna 20-04-2011 11:41
Lepiej niech sie wezmą za wyburzenie ruiny na ul. Młynarskiej po byłej rozlewni win. Masakra co tam się dzieje. Biegające dzieci po ruinach. Jak ktoś połamie kręgosłup, straci życie to będzie larum. Otwarte bramy, powybijane okne, brzózki na elewacji - Szok w środku miasta. O tym trzeba mówić i apelować a nie o faktach dokonanych lub oczywistych!
~I live Kruczkowski 20-04-2011 17:31
Mój PREZYDENT na pewno nie pominie tak rażącego zagrożenia! Ma odpowiednie narzędzia w postaci STRAŻY MIEJSKIEJ, ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO, URZĘDU MIASTA ... Z pewnością także ściśle współpracuje ze STRAŻĄ POŻARNĄ, POLICJĄ, PROKURATURĄ, NADZOREM BUDOWLANYM. Tylu mądrych ludzi na pewno już wkrótce znajdzie jakieś wyjście!
~I live Kruczkowski 20-04-2011 17:32
Joanno ...jesteś osobą małej wiary!
~Andrzej 2-09-2011 20:03
Nasze miasto pięknieje z dna na dzień . Ruiny też znikną . Nie wszystko na raz . Pan Szełemej ma plan rozpracowany na 3 lata i na pewno go zrealizuje i pokaże wszystkim oponentom i niedowiarkom , że można Wałbrzych przywrócić do normalnego życia ale jako dużego miasta a nie wiochy . Natomiast potrzeba jeszcze około następnych 5-10 lat aby Wałbrzych był perełką w Sudetach środkowych . I życzę więcej wiary i optymizmu co niektórym .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group