Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe otwarcie PSL–u w Wałbrzychu i powiecie

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 2 lutego 2013, 15:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 lutego 2013, 9:04
Autor: PAW
Fot. PAW
Na konferencji prasowej zaprezentowały się nowe władze Polskiego Stronnictwa Ludowego w Powiecie Ziemskim oraz w Powiecie Grodzkim.

W związku z nowym podziałem administracyjnym powiatu wałbrzyskiego (na powiat ziemski i grodzki) dolnośląski Zarząd Wojewódzki PSL na posiedzeniu, które odbyło się 26 stycznia, podjął uchwałę o dostosowaniu swoich struktur partyjnych do zaistniałej sytuacji.

Uchwała stanowi o przekształceniu i powołaniu dwóch organizacji powiatowych Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie wałbrzyskim. Powołano nowe struktury i wydzielono PSL powiatu ziemskiego na czele z Prezes Grażyną Owczarek i PSL powiatu grodzkiego w Wałbrzychu na czele z Prezesem Andrzejem Zibrow. Ponadto Zarząd Wojewódzki PSL dodatkowo podjął uchwałę o powołaniu Grażyny Owczarek i Andrzeja Zibrowa do zarządu wojewódzkiego PSL na Dolnym Śląsku.
- Naszym celem jest łączenie ludzi, a nie ich dzielenie – mówi Andrzej Zibrow. – Chcemy wyjść do ludzi, chcemy być wyraziści w naszych poglądach. Jesteśmy partią nastawioną na współpracę. Nie interesują nas polityczne kłótnie.

Grażyna Owczarek podkreśla, że PSL wyciągnął wnioski z popełnionych przed laty błędów i teraz zamierza patrzeć w przyszłość.
- Stawiamy na konstruktywną i merytoryczną współpracę – mówi Grażyna Owczarek. – W codziennym życiu potrzeba nam więcej solidarności i życzliwości do innych ludzi. Chcemy być bliżej problemów ludzi i będziemy się starać im te problemy pomagać rozwiązywać.

Jednym z nowych pomysłów jest powołanie do życia Forum Młodych Ludowców. Forum liczy obecnie około 40 członków.
- To pewnego rodzaju zaplecze polityczne dla PSL-u, ale także taki wolontariat polityczny – mówi Łukasz Mikołajczyk, członek zarządu Forum Młodych Ludowców.

Prezes honorowy wałbrzyskich struktur PSL-u – Roman Stupiak – z optymizmem patrzy w przyszłość.
- W Wałbrzychu i powiecie PSL się odradza. Ostatnie 10 lat w naszym mieście to ciągła awantura polityczna, ale dojście do władzy Romana Szełemeja, a więc człowieka z silną osobowością, jest dla Wałbrzycha szansą – mówi Roman Stupiak.

Zresztą nie tylko prezes honorowy wyraża pozytywne opinie na temat działań podejmowanych przez obecnego prezydenta Wałbrzycha. W podobnym tonie o Romanie Szełemeju wypowiada się też Andrzej Zibrow.

W najbliższym czasie najważniejsze dla PSL-u będą wybory do Rady Powiatu Ziemskiego. PSL wystawi kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych.
- Listy są przygotowywane, choć nie są jeszcze gotowe – mówi Grażyna Owczarek. - Naszym sukcesem będzie przekroczenie progu wyborczego.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że kiedyś PSL miał bardzo mocną pozycję w powiecie, bowiem miał wicestarostę oraz 7 radnych. Na razie na taki wynik wyborczy chyba ta partia nie ma co liczyć, ale wejście członków PSL-u do Rady Powiatu Ziemskiego jest jak najbardziej realne. PSL w Wałbrzychu ma obecnie około 100 członków. Taką samą liczbę członków ma to ugrupowanie polityczne na terenie Powiatu Ziemskiego.

Andrzej Zibrow poinformował również, że kierownictwo partii prowadzi rozmowy na temat utworzenia w Wałbrzychu biura poselskiego posła Andrzeja Dąbrowskiego. Ponadto przedstawiciele wałbrzyskich struktur PSL-u wysłały zaproszenie do odwiedzenia naszego miasta przez wicepremiera i szefa PSL-u Janusza Piechocińskiego. Na razie nie wiadomo jednak, czy Piechociński zaproszenie przyjmie i zdecyduje się odwiedzić Wałbrzych.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group