Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3723
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Nowe połączenia lekiem na brak rąk do pracy?

Czwartek, 23 marca 2017, 13:30
Aktualizacja: Piątek, 24 marca 2017, 11:55
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Nowe połączenia lekiem na brak rąk do pracy?
Fot. PAW
Bezrobocie spada, a firmy działające w WSSE narzekają, że brakuje im rąk do pracy. Gmina Wałbrzych, wspólnie z kilkoma innymi samorządami, zastanawia się, jak rozwiązać ten problem.

Prezydent Roman Szełemej mówi, że jednym z nowych rozwiązań i pomysłów, które być może zostaną wcielone w życie, jest uruchomienie nowych połączeń komunikacyjnych.
- Myślimy o połączeniach Podzamcze – Dworzec Szczawienko oraz WSSE-Jedlina Zdrój-Głuszyca – tłumaczy prezydent. – Narasta problem braku rąk do pracy i dlatego musimy szukać nowych rozwiązań. Coraz więcej osób zza wschodniej granicy podejmuje pracę w Wałbrzychu i należy się spodziewać, że to zjawisko będzie się nasilać. W tej chwili około 500 osób dojeżdża do pracy w Wałbrzychu z rejonu Nowej Rudy, Głuszycy czy Jedliny Zdroju. Jest potencjał i szansa, by tych osób tutaj przyjeżdżało jeszcze więcej i stąd pomysł uruchomienia nowej linii.

Na razie trwają analizy sytuacji na rynku pracy oraz rozmowy. Wkrótce ma również odbyć się spotkanie, w którym wezmą udział przedstawiciele firm z WSSE, samorządowcy. Jeśli wszystkie zainteresowane strony dojdą do porozumienia i jeśli firmy i samorządy będą partycypować w kosztach nowych połączeń, to być może już jesienią tego roku takie kursy zostałyby wprowadzone.
- Mamy sugestie mieszkańców o wprowadzeniu nowych linii komunikacji miejskiej, ale nie wszystko jest możliwe do zrealizowania. Zawsze je analizujemy i jeśli są finansowa opłacalne, to oczywiście nad takimi kursami się pochylamy.

Prezydent po raz kolejny potwierdził, że już wkrótce ceny biletów komunikacji miejskiej wzrosną. O ile? Na razie nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group