Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2235
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe programy edukacyjne w wałbrzyskim Muzeum

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 21 marca 2015, 14:05
Aktualizacja: 14:06
Autor: red
Fot. organizatorzy
W wałbrzyskim Muzeum ruszyły trzy nowe programy edukacyjne skierowane do różnych grup wiekowych.

Pierwszy z nich – „Epoki w sztuce z porcelanową laleczką" - przeznaczony jest dla najmłodszych gości Muzeum. W ramach zajęć prowadzone będą mini wykłady, wprowadzające w najważniejsze zagadnienia dziejów sztuki oraz warsztaty, na których stworzymy między innymi: własną Mona Lisę, barokowy ogród marzeń i impresjonistyczne kwiaty.

Z trochę starszymi bywalcami naszej instytucji, w trakcie zajęć „Jak czytać sztukę?", będziemy szukać ukrytych znaczeń w dziełach sztuki, co zaowocuje umiejętnością ich samodzielnej interpretacji. Tematami zajęć będą: opowieści biblijne, święte symbole, piekło i demony, atrybuty świętych, malarstwo holenderskie, ikonologia, sceny historyczne i malarstwo współczesne.

Natomiast cykl „Sztuka znana i nieznana" skierowany jest do osób dorosłych. W czasie wykładów i późniejszych dyskusji, każdorazowo odkrywać będziemy ciekawostki ze świata sztuki, tej nam bliskiej, jak i tej odległej. W ofercie wykładów znajdziemy: związki masonów ze sztuką, ogrody Wersalu, legendę o sir Lancelocie, czy też słynne fałszerstwa dzieł sztuki.

Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem można znaleźć na stronie internetowej i na muzealnym profilu na facebooku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group