Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3690
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe urządzenie do walki z piratami drogowymi wałbrzyskiej "drogówki"

Środa, 17 stycznia 2018, 7:37
Aktualizacja: 11:58
Autor: red
Wałbrzych: Nowe urządzenie do walki z piratami drogowymi wałbrzyskiej "drogówki"
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali w poprzednim tygodniu nowoczesnej klasy urządzenie do walki z piratami drogowymi. Laserowy radar wyposażony został w rejestrator wideo oraz wykonuje zdjęcie mierzonego przez funkcjonariuszy pojazdu.

18 laserowych mierników prędkości o nazwie TruCAM LTI 20/20 trafiło do dolnośląskiej Policji. Jedno z takich urządzeń otrzymali wałbrzyscy mundurowi. Posiada ono kamerę rejestrującą wykroczenia podczas wykonywania pomiarów. Laserowy miernik pozwala ustalić prędkość pojazdu z odległości 1 kilometra i wskazać pojazd poruszający się z prędkością nawet 300 km/h.

Specjalistyczny sprzęt ma jednak także szersze zastosowanie. Zarejestrować można nim inne wykroczenia w ruchu drogowym, np. niestosowanie wymaganych przepisami świateł, pasów bezpieczeństwa, czy też używania telefonu komórkowego wymagającego trzymania słuchawki w ręku w trakcie jazdy.

Przypomnijmy, że prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Tylko w 2017 r. dolnośląscy policjanci ujawnili blisko 110 tys. wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Ponad 3,3 tys. kierujących straciło prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group