Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5109
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nowe zakażenia

Wtorek, 21 kwietnia 2020, 10:37
Aktualizacja: Środa, 22 kwietnia 2020, 8:38
Autor: JAZ
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nowe zakażenia
Fot. pixabay.com
Ostatnia aktualizacja danych mówi o 33 nowych zakażeniach w naszym regionie, w którym są również mieszkańcy Wałbrzycha i sąsiadujących z miastem gminach. Niepokój może budzić fakt, że w sąsiednich powiatach rośnie liczba zakażeń. Wczoraj wieczorem zmarła 70–letnia pacjentka ze stwierdzonym koronawirusem, która miała też poważne choroby współistniejące. Kobieta pochodziła z powiatu jeleniogórskiego.

Na ten moment potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w gminie Głuszyca.
- Sytuacja ta pokazuje, że choroba może spotkać każdego z nas. Apeluję o jeszcze większą ostrożność niż do tej pory! – poinformował burmistrz, Roman Głód, który jednocześnie życzy pacjentowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Warto jednak pamiętać, że czasem może zgubić nas rutyna. Szczególne względy ostrożności są już dla nas codziennością. Żyjemy też z nadzieją, że obostrzenia będą wciąż łagodzone.

- Stosujmy się do zasad i przestrzegajmy zaleceń. W miarę możliwości proszę o pozostanie w domach. W razie konieczności wyjścia proszę pamiętać o stosowaniu środków ochrony osobistej: maseczek i rękawiczek. Proszę też, by w tym czasie szczególnie pomóc seniorom, którzy są najbardziej narażeni na zachorowanie – dodaje burmistrz Głuszycy.

Poniżej przedstawiamy raport Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wałbrzychu na dzień 20.04.2020

Na podstawie raportu PPIS w Wałbrzychu dot. sytuacji sanitarno-epidemiologicznej, związanej z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie miasta Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, na dzień 20 kwietnia 2020 r. informujemy:

1. Liczba osób objętych kwarantanną – 77 (w tym 40 osób zarejestrowanych w systemie elektronicznym EWD po przekroczeniu granicy)

2. Liczba osób objętych izolacją - 14

3. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 47

4. Liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie SARS-CoV-2/COVID-19 OGÓŁEM – 11 w tym 10 – Wałbrzych, 1- powiat wałbrzyski

5. Liczba zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin – 0

6. Liczba ozdrowieńców w ciągu ostatnich 24 godzin – 0

7. Liczba zdiagnozowanych dotychczas pacjentów (dodatnich) – 21 w tym 17- Wałbrzych, 1- gm. Szczawno-Zdrój, 2 - gm. Stare Bogaczowice, 1 gm. Głuszyca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
8%
Nudzi
2
8%
Smuci
0
0%
Złości
20
83%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group