Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3545
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe zezwolenia na działalność w WSSE

Piątek, 8 lipca 2016, 11:38
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Nowe zezwolenia na działalność w WSSE
Fot. Robert Bajek
W obecności Tadeusza Kościńskiego – Wiceministra Rozwoju, Kamila Zielińskiego – Wicewojewody Dolnośląskiego i Macieja Badory – Prezesa WSSE INVEST–PARK odbyła się wczoraj w Sali Balowej Zamku Książ uroczystość wręczenia zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w WSSE INVEST–PARK.

Zezwolenia uzyskało 8 nowych firm i 8 firm, które dokonują reinwestycji na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowe inwestycje mają przekroczyć wartość 305 milionów złotych i zagwarantować przeszło 400 miejsc pracy.

- W tym roku wydaliśmy 16 zezwoleń. My się bardzo cieszymy z każdego inwestora, który uzyskuje zezwolenie w naszej strefie. Nie chciałbym nikogo dzisiaj wyróżniać, natomiast wśród nowych inwestorów są tacy, którzy - jesteśmy co do tego przekonani - odniosą duży sukces, również ze względu na swoją innowacyjność. Myślę, że z biegiem czasu przekonamy się, że to były dobre decyzje, że zainwestowali w naszej strefie - powiedział Maciej Badora - Prezes WSSE.

Zezwolenia na działalność w WSSE INVEST-PARK otrzymały następujące firmy: PUH Ladrob z Opola, DROEN S. A. z Dzierżoniowa, Jamtex sp. z o. o. z Bielawy, TechPlast sp. z o. o. sp. k z Kłodzka, HSV Polska sp. z o. o. z Wrocławia, Robinsons Polska sp. z o. o. z Leszna, Wessel-Poliamid sp. z o. o. z Kłodzka, ZPHU ALSECCO sp. z o. o. z Nysy, PPUH ELEKTRONS sp. z o. o. sp. k z Bolesławca, Pebek sp. z o. o. ze Świdnicy, Eco Recykling sp. z o. o. z Nysy, Inoxveneta sp. z o. o. ze Strzelina, PCC EXOL S. A. z Brzegu Dolnego, Moretto Polska sp. z o. o. z Prudnika, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o. o. z Wrocławia i GKN Driveline Polska sp. z o. o. z Oleśnicy. Tym razem żaden nowy inwestor nie pojawił się w samym Wałbrzychu, ale jak zapewniał Prezes WSSE Maciej Badora trwają intensywne prace nad pozyskaniem poważnych inwestorów, którzy zdecydują się rozpocząć działalność i zainwestować w Wałbrzychu.

- Wałbrzyska strefa pracuje bardzo ciężko. Cieszymy się, że są nowi inwestorzy, że tak sprawnie strefa działa. Spodziewamy się kolejnych inwestorów - powiedział Tadeusz Kościński - Wiceminister Rozwoju.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST-PARK to według rankingów 4 strefa w Europie i 22 na świecie. Obejmuje 49 podstref w województwie dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i lubuskim. Na terenie WSSE działa blisko 200 inwestorów, których nakłady inwestycyjne sięgają prawie 22 miliardów złotych a liczba stworzonych miejsc pracy przekracza 44,5 tysiąca.

- Wizyta pana Ministra jest dla nas dużym wyróżnieniem i potwierdzeniem tego, że WSSE jest ważna dla Ministerstwa Rozwoju, co jest również ważne dla naszych inwestorów, którzy mają okazję do bezpośredniego kontaktu z ważnymi przedstawicielami rządu. Mam nadzieję, że inwestorzy wykorzystają to jako możliwość porozmawiania z panem Ministrem na te tematy, które ich nurtują - powiedział Maciej Badora.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group