Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4400
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Nowoczesna i skuteczna promocja. Które nośniki reklamowe najlepiej spełniają swoje zadanie?

Sobota, 31 lipca 2021, 6:39
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Nowoczesna i skuteczna promocja. Które nośniki reklamowe najlepiej spełniają swoje zadanie?
Fot. użyczone
Dla niektórych firm marketing jest niczym studnia bez dna. Można zwiększać budżet w nieskończoność, ale efekt sprzedażowy nigdy nie będzie wprost proporcjonalny do wydatków. Z tego względu należy dokładnie przemyśleć, które działania przynoszą pozytywne rezultaty, a które akcje bardziej opłaci się wstrzymać i całkowicie zarzucić. Swoimi przemyśleniami oraz radami podzielą się z nami branżowi eksperci z firmy Omega System.

Profesjonalnie wykonane standy reklamowe znajdą szeroką gamę zastosowań

A co najważniejsze: w przestrzeni publicznej wyjątkowo skutecznie przyciągają uwagę. Skoro konsumenci coraz częściej podświadomie ignorują reklamy przez ich wszechobecność, stanowi to niepodważalny atut. Aby uzyskać optymalne efekty, trzeba dobrze zgrać kilka kwestii. Po pierwsze: wykreować przekaz atrakcyjny dla grupy docelowej. Po drugie: ustawiać standy reklamowe w takich miejscach, gdzie może je zobaczyć duża liczba potencjalnych klientów.

Wbrew temu, co uważają niektórzy fachowcy zajmujący się marketingiem, targetowanie reklam nie jest wyłączną domeną internetu. Wprawdzie zebranie dokładnych danych o odwiedzających różne obiekty jest trudniejsze, aczkolwiek wykonalne. Należy korzystać z jak największej liczby informacji, pochodzących z różnych źródeł, aby stworzyć i w razie potrzeby poprawić profil modelowego klienta. Następnie na tej podstawie kreować przez reklam oraz całą strategię komunikacji marketingowej.

Funkcjonalność nośnika można poszerzać, dodając do niego opcjonalne akcesoria

Stand reklamowy to coś więcej niż statyczny totem z grafiką. Po doczepieniu dopasowanych kieszeni stanie się równocześnie stojakiem na ulotki. W ten sposób odbiorca zainteresowany reklamą może od razu sięgnąć po wydrukowaną ofertę i zapoznać się z nią później, w domu. Na spokojnie rozważając wszystkie za i przeciw. Przecież raczej nikt nie lubi, kiedy działania marketingowe wywierają presję zmuszającą do szybkiego podjęcia decyzji zakupowej. Takie próby przynoszą wprawdzie pewne efekty, ale równie często skutki są odwrotne od zamierzonych – marka zaczyna być odbierana jako nachalna, mająca coś do ukrycia. Pewna wstrzemięźliwość i umiar w reklamach są więcej niż wskazane. Warto dodać, że standy reklamowe świetnie sprawdzają się jako „wieszaki” na oferowane produkty, a także podstawy pod ekran monitora/telewizora. Wyświetlanie spotu nieco wyżej niż zwykle pozytywnie przełoży się na wzrost świadomej oglądalności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group