Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Nowoczesna przestrzeń CK–MBP w Głuszycy

Czwartek, 17 stycznia 2019, 6:30
Autor: red
REGION, Głuszyca: Nowoczesna przestrzeń CK–MBP w Głuszycy
Fot. organizatorzy
Spotkanie podsumowujące realizację projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy” odbyło się w wyremontowanej głuszyckiej bibliotece. Dzięki przeprowadzonym pracom przestrzeń gminnej instytucji kultury stanie się miejscem przyjaznym dla mieszkańców chcących skorzystać z oferty czytelniczej i kulturalnej.

W ramach projektu przeprowadzono remont i modernizację pomieszczeń i korytarzy w części budynku CK-MBP wraz z remontem i modernizacją pomieszczeń sanitarnych oraz z przebudową strefy wejścia i z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Wymianie i renowacji poddane zostały także stolarka okienna i drzwiowa. Przeprowadzono również wymianę instalacji elektrycznej, teleinformatycznej oraz części instalacji centralnego ogrzewania.

Środki na remont i modernizację głuszyckiego Centrum Kultury pozyskane zostały w ramach programu „Infrastruktura Domów Kultury” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przyznał dotację dla Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. Realizację projektu wsparła wkładem własnym Gmina Głuszyca. Całość zadania wyniosła 341 666,50 zł, z czego 80% dofinansowania pochodzi ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury , a 20% wartości zadania stanowi wkład Gminy Głuszyca.
- Podziękowania za finansowe wsparcie kierujemy do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego reprezentowanego przez dyrektora Narodowego Centrum Kultury - dr. hab. Rafała Wiśniewskiego, prof. UKSW oraz do burmistrza Głuszycy Romana Głoda. Dziękuję osobom, które przygotowały wniosek projektowy oraz wszystkim, którzy dokładali starań, by inwestycja została właściwie zrealizowana– powiedziała p.o. dyrektora CK-MBP Sabina Jelewska.

Burmistrz Głuszycy Roman Głód przekazał także podziękowania Michałowi Dworczykowi, szefowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, posłowi na Sejm RP.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group