Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3589
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jugowice: Nowoczesne metody sprawdzali w Jugowicach

Czwartek, 22 listopada 2012, 14:37
Autor: opr. PAW
REGION, Jugowice: Nowoczesne metody sprawdzali w Jugowicach
Fot. użyczone
Przez dwa dni listopada Jugowice pod Wałbrzychem były centrum rozwiązań z zakresu nowoczesnych technologii dla administracji.

W dniach 15 i 16 listopada w Jugowicach pod Wałbrzychem odbył się Dolnośląski Konwent Informatyków. Jedną z atrakcji Konwentu była prezentacja polskiej technologii niszczenia dysków twardych – LiquiDATA. To już kolejna edycja wydarzenia organizowanego cyklicznie w różnych regionach Polski przez magazyn „IT w Administracji”. Konwent stanowi platformę wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat zagadnień IT oraz ich zastosowania w administracji publicznej. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Centrum Projektów Informatycznych oraz Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, a także Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Podczas dwudniowego Dolnośląskiego Konwentu Informatyków w Jugowicach poruszane były zagadnienia z zakresu IT i zastosowania nowych technologii w administracji. Eksperci rozmawiali na temat dobrych praktyk w zarządzaniu działem informatyki, dolnośląskiej sieci szkieletowej, elektronicznych skrzynek podawczych w praktyce, wspierania samorządów i operatorów przez UKE. Wspomniane zostały również tematy z zakresu narzędzi informatycznych do gospodarki odpadami, nowoczesnych technologii a oszczędności w sektorze publicznym, zarządzania zasobami IT w kontekście bezpieczeństwa informacji, weryfikacji zabezpieczeń sieci jednostki za pomocą narzędzi open source oraz prawnych aspektów wykorzystania chmury obliczeniowej w administracji publicznej. Uczestnicy konwentu wzięli również udział w warsztacie z obsługi ePUAP.

Pierwszego dnia Konwentu dr Paweł Markowski, prezes BOSSG Data Security, wygłosił prelekcję na temat bezpieczeństwa danych elektronicznych w administracji publicznej w kontekście ostatniego etapu ich przetwarzania, czyli usuwania. Po prelekcji odbył się pokaz specjalny technologii LiquiDATA, przeprowadzony przez firmę BOSSG & EIT+ Technologies. W czasie pokazu zaprezentowany został proces chemicznego niszczenia dysków twardych przebiegający w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych (MCUD). Każdy z uczestników Konwentu mógł bezpłatnie oddać do zniszczenia jeden dysk twardy i otrzymać Certyfikat Zniszczenia. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość rozmowy ze specjalistami ds. ochrony informacji i danych osobowych.
- Udział w spotkaniach takich jak Dolnośląski Konwent Informatyków ma dla BOSSG & EIT+ Technologies bardzo duże znaczenie. Wiele osób zdaje sobie sprawę z konieczności skutecznego niszczenia danych – przechowują nośniki w sejfach, kasach pancernych lub magazynach, rozumiejąc, że dotychczasowe metody nie gwarantują stuprocentowego bezpieczeństwa. Dlatego właśnie na pokazie naszej technologii, która rozwiązuje ten problem, byli obecni prawie wszyscy uczestnicy Konwentu – podkreśla Janusz Iwaniec, prezes Zarządu BOSSG & EIT+ Technologies.

Uczestnikami Konwentu byli przedstawiciele dolnośląskich instytucji, urzędnicy, prawnicy i naukowcy zajmujący się tematyką IT oraz przedstawiciele firm komercyjnych dostarczających rozwiązania technologiczne dla sektora publicznego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group