Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 2255
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Noworodkom w Świdnicy będzie lepiej

Wiadomości: REGION, Świdnica
Piątek, 6 listopada 2009, 13:22
Aktualizacja: 13:38
Autor: MaS/Swidniczka
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Najnowszej generacji sprzęt do opieki nad nowo narodzonym dzieckiem o wartości ponad 272 tys. zł otrzymał Oddział Fizjologii i Patologii Noworodka Regionalnego Specjalistycznego Szpitala Latawiec w Świdnicy. Wszystko po to, aby poprawić jakość opieki nad najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się na terenie szpitala "Latawiec" w Świdnicy przy udziale Pełnomocnika Zarządu Województwa ds. polityki zdrowotnej Romana Szełemeja i Zbigniewa Szczygła, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Wręczyli oni dyrektorowi szpitala Jackowi Domejce oraz Wicestaroście Ryszardowi Wawryniewiczowi akty przekazania sprzętu medycznego dla oddziału patologii noworodka. Z nowych urządzeń cieszą się także kierujący Oddziałem Fizjologii i Patologii Noworodka dr Jan Zieńczuk oraz dr Zbigniew Kubiaczyk - lekarz kierujący Oddziałem Ginekologii i Położnictwa

W sumie na oddział trafił sprzęt za ponad 270 tys. zł a w tym: trzy stanowiska do resuscytacji, pompa do przetaczania krwi, dwa pulsoksymetry przenośne, dwa inkubatory przenośne i aparat do fototerapii (lampa + 3 materacyki). Na zakup sprzętu szpital dostał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 229 tys. zł. Resztę, czyli ponad 43 tys. zł dołożył z własnych środków.

Dofinansowanie zakupu sprzętu dla Latawca to kropla w morzu potrzeb. Szpital może jednak liczyć na pomoc finansową przede wszystkim od Powiatu Świdnickiego, który rokrocznie przekazuje ogromne pieniądze na poprawę opieki zdrowotnej nad mieszkańcami powiatu. Minione dwa lata przekazanej szpitalowi pomocy finansowej to niebagatelna kwota ponad 7,3 mln zł .

Wśród zakupionego przez Powiat Świdnicki sprzętu wymienić należy aparat RTG typu Telekomando z cyfrowym wyposażeniem do fluoroskopii wraz z zestawem do pośredniej radiografii cyfrowej firmy SHIMADZU. Na jego zakup powiat przekazał środki ze swojego budżetu w wysokości 1.559.058,20 zł. Co więcej we wrześniu i październiku 2009 r. zakupiono sprzęt medyczny dla SP ZOZ Świdnica o łącznej wartości ponad 2mln zł, wśród którego znalazły się następujące pozycje:

stół operacyjno-zabiegowy,
defibrylator - 2 szt.
diatermia elektrochirurgiczna z przystawką argonową,
aparat elektrochirurgiczny z modułem do bipolarnego zamykania dużych naczyń,
diatermia chirurgiczna,
stół operacyjny ze zmiennymi blatami
pompa perystaltyczna - 6 szt.
akumulatorowy napęd ortopedyczny,
aparat z dwukanałowym systemem śródoperacyjnym monitoringu nerwów,
kolumna laparoskopowa z wyposażeniem
zestaw wideoendoskopowy HDTV
respirator - 2 szt.
aparat do znieczulania ogólnego z respiratorem anestetycznym i monitorowaniem
nóż harmoniczny
To również dzięki środkom z budżetu powiatu.

Z nowego sprzętu najbardziej cieszą się pacjenci szpitala, bo to dla nich szpital wspólnie z powiatem podnoszą standardy opieki medycznej. Oby tylko środki przekazywane szpitalowi w ramach kontraktu były jak najwyższe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group