Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2330
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Nowości w paczkomatach

Poniedziałek, 4 maja 2020, 10:31
Aktualizacja: Wtorek, 5 maja 2020, 8:41
Autor: JAZ
Wałbrzych/Kraj: Nowości w paczkomatach
Fot. pixabay.com
Czas COViD–19 sprawił, że bardzo dużo zakupów zaczęliśmy robić w Internecie. Kurierzy w dobie epidemii mieli przez to zdecydowanie więcej pracy niż nawet w okresach świątecznych. Działo się tak w związku z tym, że nader często odbiorcy jednego dnia otrzymywali po kilka paczek dziennie. Te dostarczane indywidualnie trafiały bezpośrednio do rąk własnych. Te, które trafiały do paczkomatu, musiały być kilka razy dziennie dokładane, by trafiły do adresata.

To sprawiło, że InPost wprowadza do swojego systemu doręczeń nowość, która ma ułatwić życie i odbiorcom i kurierom. Multiskrytka ma się okazać złotym środkiem, zmniejszającym oczekiwanie na dostawę i jednocześnie zmniejszającym czas doręczenia. System ma działać w bardzo prosty sposób. Jeśli ktoś zamówi kilka paczek, które do paczkomatu mają trafić jednego dnia, kurier umieści je w multiskrytce . Do takiej skrytki mogą trafić paczki od jednego lub kilku różnych nadawców.

Żeby takie paczki trafiły do multiskrytki, muszą więc spełnić dwa warunki. Dotrzeć na miejsce o tym samym czasie i muszą się zmieścić w skrytce. Odbiorca otrzyma jeden kod odbioru, który automatycznie w przypadku jego wpisania, odznaczy odbiór wszystkich. Analogicznie, podobnie zachowa się kurier. Skanując paczki, pod kod multipaczki wprowadzi inne paczki i zamknie je w jednej skrytce. Jeżeli jednak okaże się, że paczki się rozminą lub nie zmieszczą, zostaną schowane jak dotychczas.

System przez pewien czas testowany ma być ułatwieniem. Zapewne z biegiem czasu wprowadzone zostaną różne modyfikacje, ale bez względu na wszystko, jest to krok w dobrym kierunku

Twoja reakcja na artykuł?

40
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
2
4%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group