Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowy dworzec w Świdnicy od niedzieli otwarty dla podróżnych

Sobota, 14 grudnia 2013, 6:20
Aktualizacja: 7:40
Autor: opr.red.
Region: Nowy dworzec w Świdnicy od niedzieli otwarty dla podróżnych
Fot. użyczone
Jutro – 15 grudnia – po raz pierwszy będzie można pojechać bez przesiadek bezpiecznym i komfortowym autobusem szynowym Kolei Dolnośląskich ze Świdnicy do Wrocławia. Tego dnia wszystkie pociągi przewoźnika na trasie Świdnica–Wrocław–Świdnica będą bezpłatne.

Specjalny pociąg promocyjny wyjeżdża z dworca głównego we Wrocławiu o godz. 13.01. W Świdnicy pasażerów czeka moc atrakcji związanych z otwarciem dworca kolejowego, na które zaprasza Miasto Świdnica. W godz. 14.00-19.00 w wyremontowanym – secesyjnym obiekcie zaplanowano m. in. występy artystyczne, pokazy taneczne, wystawy kolejowe, muzykę na żywo – kolejowy blues, otwarcie wystawy prac z warsztatów malowania bombek, a także konkursy z upominkami.

Bilet ze Świdnicy do Wrocławia w pociągach Kolei Dolnośląskich kosztuje tylko 5 zł, w obie strony wychodzi jeszcze taniej - tylko 8 zł, a bilet powrotny nie traci ważności przez 6 dni. Osoby, które jeżdżą systematycznie mogą kupić bilet miesięczny za 180 zł i codziennie podróżować komfortowo i bezpiecznie. W naszych pociągach można również przewieźć duży bagaż lub rower jedynie za 1 zł.

***
W roku 2014 nadal będą prowadzone roboty torowe na węźle wrocławskim (modernizacja Grabiszyna oraz magistrali E-59 Poznań-Wrocław) oraz na linii 274 Wrocław - Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group