Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2521
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy kościół na Białym Kamieniu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 28 marca 2010, 21:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 marca 2010, 7:55
Autor: Sven
Fot. Sven
Niedziela Palmowa była dla części mieszkańców Białego Kamienia podwójnie ważna. W parafii Świętej Rodziny odbyła się uroczysta msza w nowo wybudowanym kościele przy ulicy Bema. W obecności licznie przybyłych wiernych nabożeństwo celebrował Biskup Świdnicki Ignacy Dec.

W wygłoszonym kazaniu, Ksiądz Biskup podziękował wiernym za wytrwałość, hojność i ciężką pracę, które umożliwiły wybudowanie świątyni w czasach trudnych, zarówno dla mieszkańców Wałbrzycha jak i całej Polski. Podkreślił, że jest to wyłączna zasługa parafian i proboszcza Mirosława Krosnowskiego, którzy nie otrzymali żadnego wsparcia z zewnątrz, nie wyłączając Kurii Biskupiej. Dodał też, że dzień 28 marca 2010 roku jest dla parafian datą historyczną i przełomową, że są jak rodzina wprowadzająca się do własnego domu.

Z kronikarskiego obowiązku zaznaczmy, że do całkowitego zakończenia budowy potrzeba jeszcze trochę czasu i pracy. Położenie dachu to zapewne sprawa najbliższych dni, pozostaną jeszcze roboty wykończeniowe i uporządkowanie terenu.
Kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny, wzorowany jest pod względem architektonicznym na świątyni zbudowanej w Wilkowyjach (dzielnica Tychów) i należy do najbardziej kameralnych w Wałbrzychu i okolicy.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gosc 29-03-2010 19:02
Gdyby nie hojnosc wlodarzy to zapewne budowa kosciola trwala by o wiele dluzej. A tak mamy co 100 metrow swiatynie i ksieza juz zacieraja rece z datkow nowych parafian. Prawda jest taka, ze im wieksza wladza kosciola w kraju, tym wieksza nedza i ubostwo obywateli. Juz dawno powinni opodatkowac te swiete cuda, ale kto im podskoczy, skoro nawet politycy trzesa portkami przed swieta inwkwizycja.
~Piotrek 29-03-2010 22:50
Ten który to napisał ( poprzedni wpis ) na pewno nie dał ani 1 zł na budowę a wymądrza się jakby rozumy pozjadał. I tak Wałbrzych jest terenem misyjnym. Za komuny nie wybudowano tu ani jednego kościoła ( mimo prosperity kopalń ) i nie ma tu wiele szkół katolickich, zakonów, siedziby diecezji. Wystarczy pojechać do innych np. byłych miast wojewódzkich aby to zobaczyć. A u nas nie dość że Kościół jest wogule nie widoczny to zdarzają się tacy oszołomi którzy takie bzdety wypisują.
~WWO 4-04-2010 13:55
szpitalom,hospicjom,domom dziecka trzeba pomagac a nie trwonic pieniadze na kolejne budowle typu kosciól.parodia.kolejny klecha ma rewelacyjna posadke

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group