Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2866
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Nowy miejski projekt

Czwartek, 13 maja 2021, 12:28
Aktualizacja: 13:32
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Nowy miejski projekt
Fot. Gmina Jedlina–Zdrój
Nowość w mieście, a nawet w Polsce – "clothes sharing – niech ubrania podróżują”.

Nadawanie przedmiotom i rzeczom drugiego życia, dzielenia się ich nadmiarem, nabiera ostatnio w Polsce większego znaczenia i popularności. Kilka lat wstecz gminę Jedlina-Zdrój zainspirował inicjatywa Foodsharingu i powstała pierwsza w powiecie wałbrzyskim lodówka społeczna. Dziś naszym śladem podążają okoliczne miejscowości jak Szczawno-Zdrój czy Wałbrzych. Z przykrością jednak stwierdzamy, że dzielenie się nadmiarem żywności oraz wdrożenie zasady ,,podziel się i poczęstuj” nie przyjęło się w Jedlinie-Zdroju. Przestrzeń społeczna była niewykorzystana, a z czasem zaczęła służyć w sposób ,,toksyczny” jako miejsce schadzek lokalnych amatorów trunków.

Od dziś nadano tej przestrzeni drugie życie, nowy wymiar. Clothes sharing to miejsce gdzie zarówno można oddać odzież, jak i wybrać coś ciekawego dla siebie.
- Chcemy wierzyć, że nasi mieszkańcy potraktują naszą inicjatywę rozsądnie, oddając rzeczy w dobrym stanie, czyste, które będą służyć innym przez kolejne lata. Chcemy też, aby ta przestrzeń nie była traktowana jednostronnie przez mieszkańców, jako miejsce pozbycia się niepotrzebnych, mocno zużytych, zniszczonych, nie nadających się do wtórnego użytku rzeczy. Przypominamy, że temu służy PSZOK bądź kontenery PCK wystawione przy ul. Noworudzkiej. Zadbajmy o utrzymanie porządku w oddawanej przestrzeni, postarajmy się, by odzież była schludnie poukładana bądź rozwieszona. Warto podzielić się również wieszakiem. Nadmiar odzieży można przekazać pracownikom socjalnym, którzy codziennie będą dbali o uzupełnianie Clothes sparingu - informują inicjatorzy przedsięwzięcia.

Clothes sharing znajduje się przy ul. Piastowskiej 11 w Jedlinie-Zdroju.

Twoja reakcja na artykuł?

2
18%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
6
55%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group