Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5743
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy parking

Poniedziałek, 30 września 2019, 8:23
Aktualizacja: Wtorek, 1 października 2019, 8:30
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Nowy parking
Fot. Robert Bajek
Wczoraj przy wjeździe na cmentarz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Anny w wałbrzyskiej dzielnicy Szczawienko odbyło się uroczyste otwarcie placu manewrowego z miejscami parkingowymi.

Plac manewrowy zawierający miejsca parkingowe został utworzony w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. Inicjatorem złożenia takiego projektu był ks. Jerzy Osoliński - proboszcz Parafii pw. św. Anny, który do swojego pomysłu przekonał Radę Parafialną, Radę Wspólnoty Samorządowej i mieszkańców Szczawienka. Wartość tego projektu to blisko 164 tysiące złotych. Wykonawcą prac było przedsiębiorstwo Roberta Zimnego. Warto zaznaczyć, że projekt ten został wybrany do realizacji w 2017 roku, jednak z kilku powodów nie mógł być od razu zrealizowany, o czym mówił wczoraj Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha:

- Wniosek złożony przez księdza, z poparciem mieszkańców i radnych spowodował, że w ubiegłym roku można było ten projekt zacząć realizować. Okazało się, że projekt który miał wartość kilkudziesięciu tysięcy, był niedoszacowany, dlatego że pani konserwator zabytków złożyła w stosunku do nas takie wymagania jeżeli chodzi o kostkę brukową, granitowe otoczenie, rodzaj ogrodzenia, że musieliśmy cały projekt raz jeszcze przepracować i w tym roku zakończyć. Nie bez kłopotów - nie ma w tej chwili jak wiadomo zbyt wielu firm, które się decydują na takie projekty.

Z kolei proboszcz Jerzy Osoliński dziękował zarówno prezydentowi, jak też radnym, parafianom i mieszkańcom Szczawienka za wsparcie i dążenie do realizacji tego projektu:

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim panu prezydentowi, bo nawet moje zaangażowanie nic by nie dało, gdyby nie wsparcie pana prezydenta. Wykonawcy podziękować też wypada, bo z tego co się dowiedziałem wymagania pani konserwator były wyjątkowe, a on im wszystkim podołał. Podziękowania należą się też radzie, miejskim radnym i mieszkańcom. Na chwałę ludziom, na chwałę Bogu, niech to świeci przykładem. Możemy być dumni.

Twoja reakcja na artykuł?

12
60%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group