Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3390
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Nowy posterunek

Czwartek, 4 lipca 2019, 12:34
Aktualizacja: 13:39
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Nowy posterunek
Fot. UM Szczawno–Zdrój
Dotychczas dzielnicowi przyjmowali mieszkańców w ciasnym pokoju udostępnionym w UM w Szczawnie–Zdroju. Od dzisiaj mają jasne, przestronne, komfortowo urządzone pomieszczenia przy ul. Sienkiewicza 11. Gmina wyremontowała i przekazała policji nowy lokal.

Posterunek mieści się na parterze budynku, mogą do niego dotrzeć także niepełnosprawni. Wydzielono dwa spore pomieszczenia, toaletę i małe zaplecze socjalne. Za remont i wyposażenie zapłaciła Gmina Szczawno-Zdrój – prace budowalne wyniosły ponad 62.000 zł, ok. 8.000 zł kosztowało wyposażenie.
- Jest to kolejny element działań samorządu w kierunku poprawy bezpieczeństwa, ale także ukłon w stronę naszych mieszkańców i gości, którzy będą przyjmowani przez dzielnicowych w godnych warunkach - podkreślał burmistrz Marek Fedoruk, przekazując symboliczne klucze do posterunku komendantowi V Komisariatu kom. Rafałowi Walusowi.

- Dziękujemy władzom miasta i radnym za wsparcie, na które zawsze możemy liczyć – mówił komendant Rafał Walus. – Na szczęście w Szczawno-Zdroju nie ma niebezpiecznych zdarzeń, są tu raczej sprawy sąsiedzkie, porządkowe, z którymi ludzie zwracają się do dzielnicowych. Teraz będziemy mogli przyjmować ich w naprawdę komfortowych warunkach.

Remont kosztował 62.000 zł, gmina doposażyła także placówkę (wartość ok. 8.000 zł). Dzielnicowi mają do dyspozycji dwa pomieszczenia oraz toaletę.

W uroczystości wzięli udział liczni goście: Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński, Przewodniczący RM w Szczawnie-Zdroju Michał Broda wraz z radnymi, Zastępca Burmistrza Łukasz Kurjata a także Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztof Lewandowski.
Jak podkreślali funkcjonariusze, Szczawno-Zdrój jest bezpiecznym miastem, nie ma tu poważnych zdarzeń kryminalnych, większość zgłoszeń dotyczy spraw porządkowych, sąsiedzkich. Komendant miejski policji zasygnalizował, że jednostka przymierza się do zakupu rowerów elektrycznych dla policjantów, takie patrole mogłyby pojawić się np. na terenie Szczawna-Zdroju.

Burmistrz Marek Fedoruk wspomniał, że gmina rozważa zakup rowerów miejskich i zadeklarował współpracę w tym przedsięwzięciu.

Twoja reakcja na artykuł?

5
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
3
20%
Smuci
5
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group