Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2835
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy projekt edukacyjny w Szaniawskim

Sobota, 2 lutego 2019, 9:45
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Nowy projekt edukacyjny w Szaniawskim
Fot. Robert Bajek
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu rozpoczyna nowy, innowacyjny w skali kraju projekt edukacji teatralnej dla dorosłych: „OBSERWATORIUM. Otwarty Uniwersytet Teatru”.

O nowatorskim projekcie, zawierającym roczny program „studiowania” teatru, mówili wczoraj podczas konferencji prasowej jego inicjatorzy: Dorota Kowalkowska - pedagog teatru, Tomasz Jękot - kierownik literacki "Szaniawskiego" i Danuta Kocan, reprezentująca dział promocji wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego.

Projekt „OBSERWATORIUM. Otwarty Uniwersytet Teatru” to spotkania, premiery, dyskusje, wykłady, laboratoria, praktyki, warsztaty i czytania, realizowane w formule uniwersytetu powszechnego, skierowane do osób powyżej 16 roku życia. Program składa się z 2 semestrów. Prowadzić je będą wybitni specjaliści, artyści, badacze i pracownicy teatru. Projekt rusza już w tym miesiącu i będzie prowadzony do grudnia br.

"Rok Akademicki" w "Szaniawskim" rozpocznie się uroczystą immatrykulacją, na której zostaną wręczone indeksy, a zakończy „dyplomowym” pokazem finałowym, przygotowanym przez studentów, pod opieką aktorów. Program obejmuje cztery sesje tematyczne: Władza Kobiet, Polityka, Naród i Historia oraz Duchy, czyli Mit i Historia. Każdy student otrzyma legitymację "studencką", która umożliwi zakup biletów w specjalnej cenie. W czasie trwania projektu odbędą się 4 premiery, 8 spektakli kontekstowych, 4 czytania i 4 wykłady.

7 lutego o godzinie 18.00 w Foyer "Szaniawskiego" odbędzie się spotkanie, podczas którego wszyscy zainteresowani będą mogli się zapoznać ze szczegółami projektu. Po spotkaniu zaplanowano spektakl „Zapolska Superstar”, który uczestnicy spotkania mogli obejrzeć w promocyjnej cenie 11 złotych. Zapisy do "Otwartego Uniwersytetu Teatru" będą trwały do 11 lutego, a oficjalne otwarcie "Obserwatorium", połączone z immatrykulacją nastąpi 13 lutego o godzinie 18.00 na Dużej Scenie.

Aby zostać "studentem" należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej wałbrzyskiego teatru, mieć ukończone 16 lat i zobowiązać się do udziału we wszystkich czterech sesjach tematycznych. Koszt udziału w każdej z sesji to 38 złotych. Cena zwiera bilet na premierę i bilety na dwa spektakle kontekstowe, a także wykład, czytanie i warsztaty. Szczegółowy plan projektu dostępny jest na stronie www.teatr.walbrzych.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group