Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2702
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy Rok na stoku!

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Piątek, 31 grudnia 2010, 13:54
Aktualizacja: Sobota, 1 stycznia 2011, 13:31
Autor: MDD
Sylwestra i pierwszy dzień nowego roku można spędzić szusując po narciarskich trasach
Fot. użyczone
Opady śniegu oraz ujemne temperatury spowodowały, że w naszym regionie panują bardzo dobre warunki narciarskie. Nasze tereny stanowią wręcz ogromny potencjał dla narciarzy. Piękne widoki i urokliwe stoki narciarskie zachęcają do śnieżnego szaleństwa. Narty w Nowy Rok to niewątpliwie doskonały sposób na udany dzień.

Pierwszym takim miejscem jest Rybnica Leśna. To niewątpliwie urokliwe i nostalgiczne miejsce. Odpowiednie dla mniej i bardziej doświadczonych wielbicieli białego szaleństwa. Początek roku w Andrzejówce zapewnia bardzo dobre warunki narciarskie.

Są miejsca, w których od pierwszego momentu czujemy się tak, jakbyśmy odwiedzali przyjaciół. Taka wyjątkowa atmosfera panuje na wyciągu Muflon. Wyciąg czynny jest już od 11 lat i zaprasza zawsze, kiedy są choć minimalne warunki narciarskie. Mamy dobrą wiadomość bowiem w Nowy Rok Muflon jest otwarty i zaprasza wszystkich chętnych już od 9.00 do 19.00. Ale to nie koniec atrakcji, bowiem właściciele organizują również nocne zjazdy od 22.00 do 1.00.

Drugi urokliwy wyciąg, jaki znajduje się w Andrzejówce, to ,,Gwarek”. Można tutaj również pojeździć na nocnych zjazdach w godzinach 21.00-1.00. W Nowy Rok można tutaj doskonale spędzić czas na nartach przy bardzo dobrych warunkach narciarskich już od godziny 9.00 do 18.00. Andrzejówka to również schronisko, przepiękne trasy do rodzinnego spaceru, wypożyczalnie nart i szkółka narciarska.

Niestety, nie mamy najlepszej informacji dla amatorów białego szaleństwa, którzy chcieliby się wybrać do Łomnicy. Wyciąg jest jeszcze nieczynny. Być może już wkrótce, po uzyskaniu niezbędnych odbiorów, ta sytuacja się zmieni na lepsze. Bardzo na to liczymy, gdyż miejsce to ma ogromny potencjał turystyczny.

Dużą popularnością cieszy się Stacja Narciarska ,,Czarnów”. Stacja, która powstała w 2003 roku na stoku Góry Jaworowa (758m n.p.m), położona jest przy trasie Wałbrzych-Jelenia Góra, pomiędzy Kamienną Górą a Kowarami. To idealne miejsce dla miłośników narciarstwa i snowboardu. Do dyspozycji narciarzy są tutaj 2 wyciągi teleskopowe (700m, 500m) oraz 3 trasy narciarskie o łącznej długości 2,5 km. W urokliwym Czarnowie istnieje również możliwość pobrania nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Lekcji udzielają doświadczeni instruktorzy. Przygotowano dla narciarzy wyjątkową ofertę Sylwestrową, gdzie w znakomitych warunkach narciarskich można nietuzinkowo przywitać Nowy Rok. Na nocną jazdę Sylwestrową Czarnów zaprasza od 22.00 do 1.00 w cenie 40 zł osoba (dotyczy tylko karnetu na wyciąg). Na miejscu jest bufet z gorącymi napojami oraz kiełbaski z ogniska. Natomiast w Nowy Rok będzie można pojeździć na nartach w godzinach od 13.00 do 17.00 oraz od 18.30 do 21.30. W pozostałe dni Czarnów zaprasza od 9.00-17.00 oraz na dające moc wrażeń nocne jazdy w godzinach od 18.30 do 21.30. Czarnów odpowiada w pełni różnorodnym wymaganiom narciarzy.

Dzikowiec zaprasza natomiast 2 stycznia 2011 roku. Na wszystkich gości w tym dniu czekać będą dodatkowe atrakcje. Będzie m.in. curling oraz unihokej. Natomiast dla amatorów śnieżnego szaleństwa będzie zorganizowany slalom. Chętni do udziału w tych konkurencjach mogą się zapisywać na stronie internetowej Dzikowca.

Ogromny potencjał turystyczny i wspaniałe trasy narciarskie są także w Jedlinie- Zdroju. Wyciąg narciarski ,,Karolinka” zjednuje sobie rzesze narciarzy. Szczególnie polecamy ten wyciąg dla osób, które stawiają swoje pierwsze ,,kroki” na nartach oraz dla osób z dziećmi. Od grudnia można poszusować na nartach także na Czarodziejskiej Górze ,,Relax”. Na narciarzy w Jedlinie czekają również nowości, którymi są oświetlone stoki i karty czipowe. Na Czarodziejskiej Górze jest również szkółka narciarska i w tyrolskich chatach działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group