Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4285
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy Zarząd już pracuje

Wtorek, 2 lipca 2024, 6:46
Aktualizacja: 9:48
Autor: red
Wałbrzych: Nowy Zarząd już pracuje
Fot. red
Z dniem 28 czerwca 2024 r. rozpoczęła się X kadencja Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK".

Poniżej przedstawiamy sylwetki Członków Zarządu.

Prezes Zarządu Wojciech Smoliński - urodzony w Jeleniej Górze, całe życie zawodowe związany z Dolnym Śląskiem. Ukończył Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Wrocławskim oraz wiele studiów podyplomowych m.in. Studia Wyceny Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej, Studia Wiedzy o Unii Europejskiej na Akademii Rolniczej we Wrocławiu czy Studia Prawa Inwestycyjnego na Uniwersytecie Wrocławskim. W swoim bogatym dorobku zawodowym może pochwalić się pracą w Centrum Samorządu Lokalnego – Fundacja Rozwoju Demokracji w latach 1999-2001 czy pracą w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Dolnośląski Oddział Regionalny we Wrocławiu w latach 2002-2006. W latach 2013 – 2016 był Prezesem Zarządu spółki INVEST-PARK DEVELOPMENT sp. z o.o., której większościowym wspólnikiem jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK" sp. z o.o. Od 2014 do 2016 roku pełnił funkcję członka zarządu
w spółce Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej i Średniej Przedsiębiorczości S.A., gdzie poznał wszystkie aspekty działania spółki zarządzającej obszarem strefy ekonomicznej. Następnie spełniał się w agencji Rozwoju Regionalnego Arleg S.A. w Legnicy jako Kierownik Zespołu ds. Regionalnego Programu Operacyjnego. Od 2019 roku był Prezesem Zarządu w spółce Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp., z o.o. z siedzibą w Bogatyni, a od sierpnia 2022 roku – Prezesem Zarządu w Spółce Mieszkaniowej sp. z o.o. w Kamiennej Górze. Posiada niekwestionowane kompetencje menadżerskie oraz szeroką wiedzę z zakresu gospodarki, zarządzania nieruchomościami, prawa zamówień publicznych i procesów inwestycyjnych.

Wiceprezes Zarządu Teodor Stępa - absolwent studiów podyplomowych EMBA z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu
w spółkach, także z udziałem Skarbu Państwa. Od początku kariery zawodowej pracował na stanowiskach kierowniczych w rolniczych spółdzielniach produkcyjnych, aby następnie zaangażować się w działalność samorządową. W latach 1999 – 2002 był członkiem Zarządu Powiatu Śremskiego, a w latach 2002-2006 - Starostą Śremskim, po czym wrócił do działalności biznesowej. Od 2007 do 2012 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o. o. oraz pełnomocnika PARP w Warszawie ds. wdrażania Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na terenie Wielkopolski. Po krótkiej przerwie na własną działalność gospodarczą, powrócił na stanowisko wiceprezesa tej spółki w 2019 roku. Ma za sobą wiele szkoleń z zakresu budowania sukcesu zespołu, savoir-vivre w biznesie oraz dla członków organów spółek zarządzających specjalnymi strefami ekonomicznymi. W latach 2013 -2016 był Wiceprezesem Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK" Sp. z o. o., dzięki czemu doskonale poznał charakter spółki, rodzaj działalności, a przede wszystkim misję, jaką spełniają SSE w Polsce.

Wiceprezes Zarządu Krzysztof Hołub - Urodzony w Koszalinie, jednak od wielu lat zawodowo związany z Dolnym Śląskiem. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Master of Business Administration (MBA) na Polish–American School of Business, Politechnika Wrocławska oraz Central Connecticut State University New Britain, Connecticut, USA. Od 2005 roku jest radcą prawnym i przez wiele lat był partnerem w spółce partnerskiej radców prawnych. W swoim dorobku zawodowym ma również pełnienie funkcji Wiceprezydenta Miasta Koszalin w roku 2008 – 2010. Wykładał na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Zarządzania i Ekonomii, a w latach 2009 -2011 zatrudniony był na Politechnice Koszalińskiej jako ekspert w programie tworzenia spółek spin-off i spin-out oraz w programie komercjalizacji badań naukowych. Pełnił funkcje Prezesa Zarządu w spółkach samorządowych, np. WKS Śląsk Wrocław S.A. (2013 i 2016-2017) oraz Prezesa Zarządu spółki Wrocławski Park Wodny S.A. – Aquapark Wrocław (2011-2019), notując na swoim koncie sukces taki, jak stworzenie trzeciego najlepszego obiektu tego typu w Europie. W 2019 roku został Wiceprezesem zarządu w PFI FUTURE S.A., spółce wyspecjalizowanej w inwestycjach na rynku nieruchomości, a następnie Prezesem Zarządu spółek z grupy TRUDO sp. z o. o., rozwijając grupę spółek specjalizujących się w budowaniu i komercjalizacji obiektów biurowych. Krzysztof Hołub ma za sobą wiele szkoleń, w tym m.in. Training – Management and Development, Art of Efficient Business Meetings, „Cztery filary mocy sprawczej managera" czy „Sztuka prowadzenia efektywnych spotkań biznesowych". Jest specjalistą w zakresie obrotu nieruchomościami oraz może pochwalić się wieloma sukcesami z dziedziny HR, takimi jak budowa skutecznych zespołów, rekrutacja talentów oraz tworzenie dla nich programów. Cechuje go umiejętność działania w dynamicznym i wymagającym środowisku biznesowym.

Twoja reakcja na artykuł?

4
14%
Cieszy
2
7%
Hahaha
2
7%
Nudzi
1
4%
Smuci
5
18%
Złości
14
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group