• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 6:49
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 1963
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

NSZZ „Solidarność” interweniuje u Wojewody Dolnośląskiego

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 20 lutego 2012, 14:09
Aktualizacja: Wtorek, 21 lutego 2012, 7:57
Autor: red
Fot. red
Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Wałbrzyskiej wystosowała pismo do Wojewody Dolnośląskiego – Aleksandra Marka Skorupy w sprawie planowanej likwidacji wałbrzyskich szkół.

Oto treść tego pisma:

Szanowny Pan
Aleksander Marek Skorupa
Wojewoda Dolnośląski


Zwracamy się o uchylenie Uchwał Rady Miejskiej Wałbrzycha podjętych na sesji w dniu 24 stycznia 2012 roku:

Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie rozwiązania Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wałbrzychu przy ul. Sosnowej 25a, w skład którego wchodzi Przedszkole Samorządowe nr 10 oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 im. Władysława Broniewskiego.

Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zamiaru likwidacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Władysława Broniewskiego przy ul. Sosnowej 25a.

Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zamiaru likwidacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Włodzimierza Puchalskiego w Wałbrzychu przy ul. Mickiewicza 24.

Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zamiaru likwidacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 im. Gustawa Morcinka w Wałbrzychu przy ul. Osiedle Górnicze 19a.

Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zamiaru likwidacji Publicznego Gimnazjum nr 5 im. K.K. Baczyńskiego w Wałbrzychu przy ul. Melchiora Wańkowicza.

Wyżej wymienione Uchwały zostały podjęte niezgodnie z Uchwałą Nr XL III 277/05 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 29 września 2005 roku w sprawie uchwalenia Statutu Miasta Wałbrzych. Uchwały te nie zostały zaopiniowane przez właściwe komisje Rady Miejskiej pod względem merytorycznym ( paragraf 20, ust.4 Statutu).

Ponadto wymienione Uchwały zostały podjęte bez zasięgnięcia opinii związków zawodowych.

Uchwała w sprawie zamiaru likwidacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 głosowana była dwukrotnie – przy pierwszym głosowaniu większość radnych była przeciw likwidacji Szkoły ( wydruk z głosowania w załączeniu), co stanowi naruszenie art.14 ustawy o samorządzie gminnym.

Wymienione wyżej naruszenia prawa w trakcie uchwalania tak istotnych dla życia społecznego Uchwał w obecności wielu mieszkańców Wałbrzycha wymaga, naszym zdaniem, uchylenia tych Uchwał z powodu istotnych uchybień przy ich uchwalaniu.

Tryb podejmowania decyzji w sprawie istotnej dla wielu tysięcy wałbrzyszan przy całkowitym wyłączeniu się z dyskusji ze społeczeństwem radnych tzw. ”koalicji prezydenckiej” jest sprzeczne z ideą samorządności i godzi w podstawowe konstytucyjne prawa obywateli do dialogu społecznego.

Radni „koalicji prezydenckiej” nie uczestniczyli czynnie, nie brali udziału w dyskusji i uzasadnianiu decyzji Prezydenta podczas posiedzenia Rady Miejskiej, nie udzielono również głosu przedstawicielom rodziców, którzy byli obecni na Sesji 24 stycznia. Po odmowie udzielenia głosu przedstawicielowi Rodziców wszyscy zebrani Rodzice wstali o odśpiewali Hymn Państwowy, co było wyraźnym sygnałem protestu przeciw łamaniu Konstytucji – podczas wykonywania Hymnu radni „koalicji prezydenckiej” nie przyjęli postawy stojącej, siedzieli na swoich miejscach, co stało się, w oczach zebranych Rodziców, lekceważeniem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Wnosimy o uchylenie wymienionych Uchwał, gdyż tryb ich uchwalania narusza zasady współżycia społecznego i porządek prawny.

Z poważaniem
Magdalena Szczurowska

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Józio 20-02-2012 18:26
Stary jestem i głupi jak burak! Bo po tylu latach dopiero się dowiedziałem, że cytuję: "wszyscy zebrani Rodzice wstali o (? - moje) odśpiewali Hymn Państwowy, co było wyraźnym sygnałem protestu przeciw łamaniu Konstytucji" To hymn państwowy jest sygnałem, że ktoś łamie Konstytucję? Mój Boże! Jeżeli tak to wygląda, to Mazurka Dądrowskiego trzeba by było w Polsce słuchać 24 godziny na dobę. A tych co nie przyjęli postawy stojącej to do więzienia!!! Na długie lata. Niech żyje Solidarność!
~czytelnik 20-02-2012 20:09
Nareszcie konkrety!Teraz zacznie się wojna.
~benkmen 20-02-2012 23:48
Józio! Masz rację. Styropiany muszą jeszcze oddać do wulkanizacji opony..mózgowe. Wywalczyli z Bolkiem Pobożnym OTAKE POLSKIE oraz to, co ich teraz spotkało.:pozycję zupełnie niepotrzebnych, a przy okazji likwidację szkół.
~ta,która też do hymnu wstała... 21-02-2012 7:55
Józio,na słowach-stary jestem i głupi jak burak-Twój komentarz powinien się skończyć:))
~ 21-02-2012 9:05
Józio... brakuje ci podstaw patriotycznych... kazdy nawet w podstawowde wie, ze gdy jest hymn spiewany to stoimy na bacznosc... dotyczy to kazdego, a w szczegolnosci wladze platfusie.
~Józio 21-02-2012 9:40
Ty z 07:55 . Ty pewno i w kosciele w "Boże coś Polskę" zamiast .."pobłogosław Panie" dalej śpiewasz .."racz nam zwrócić Panie" Dlatego rozumiem twój komentarz.
~do Józiu 21-02-2012 10:57
Masz rację, ale powinni zaśpiewac "Wyklęty powstań, ludu ziemi..."
~Od Józia 21-02-2012 15:04
A co tutaj ma wspólnego "Międzynarodówka"? Zresztą napisana przez francuza i we Francji? No cóż, każemu coś się zawsze z czymś kojarzy. Wyraziłem tylko swoje zdziwienie, że Mazurek Dąbrowskiego jest oznaką, jak się pisze powyżej, sygnałem łamania Konstytucji RP. I tyle.
~do Józia 26-02-2012 19:55
Gdybyś był w ratuszu i widział ten cyrk prowadzony przez przewodniczącą RM to może byś zakumał o co chodzi.Prezydent np ucieka,kiedy dzieci śpiewają hymn szkoły.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group