Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1756
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O AIDS pamiętano w WWSZiP

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 3 grudnia 2011, 7:51
Aktualizacja: 13:29
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
Z okazji światowego dnia AIDS, w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości, zorganizowano na Wydziale Nauk Społecznych i Zdrowia seminarium naukowe pod nazwą „HIV może trafić także do Ciebie”.

Seminarium było skierowane przede wszystkim do uczniów wałbrzyskich szkół ponadgimnazjalnych i społeczności lokalnej.

Na spotkaniu poruszono tematy dotyczące aspektów medycznych HIV i AIDS, jak również kwestii społecznych. Słuchacze mogli zapoznać się również z historią HIV/ AIDS, epidemiologią zakażeń w Polsce i na świecie, czy też profilaktyką – zagadnienia te zostały przygotowane i zaprezentowane przez studentki Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości, działające w Kole Aktywnych Fizjoterapeutów.

W konferencji wzięli udział również przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: Grażyna Jaworska, Grażyna Chaszczewska-Wojtas i Janina Krawczyńska-Szlaga, które sprawowały nadzór merytoryczny nad przebiegiem seminarium. Na seminarium zorganizowany został punkt z materiałami, dotyczącymi omawianej problematyki, gdzie osoby zainteresowane, od pracowników Sanpidu mogły indywidualnie zasięgnąć wyczerpujących informacji.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group