Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 3527
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: O co chodzi w Gorcach?

Piątek, 14 lipca 2017, 11:36
Aktualizacja: 11:46
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: O co chodzi w Gorcach?
Fot. red
Po ostatnich informacjach, które pojawiły się na profilu społecznościowym klubu piłkarskiego Górnik Gorce, a które opublikowaliśmy na naszym portalu, pojawiło się wiele komentarzy. Na łamach Tygodnika DB 2010 do tych informacji odniósł się prezes klubu Marceli Wiśniewski.

Informacja, która pojawiła się na profilu klubowym, wywołała sporo kontrowersji i komentarzy. Kibice w emocjach wyrażali to, co czują. Ich zdaniem miasto powinno wspomóc Górnika w grze na poziomie IV ligi.

Prezes klubu Marceli Wiśniewski wydał oświadczenie, w którym zapowiedział rezygnację z kierowania klubem. Oświadczenie przekazał do Tygodnika DB 2010 i czytamy w nim m.in., że "Przykro mi to pisać, ale wydarzenia paru ostatnich dni wywołały niepotrzebny niepokój i zamieszanie wśród zawodników, kibiców i zwolenników Klubu Piłkarskiego Górnik Boguszów Gorce. Oświadczenie, które zostało zamieszczone bez mojej wiedzy i pod moją nieobecność na profilu społecznościowym klubu, jak też opublikowane na stronie wałbrzyszek.com zawiera, nieprecyzyjne informacje i manipuluje opinią publiczną" - pisze prezes. i kontynuuje "Oświadczam, że – po naszym awansie do IV ligi- to ja, jako prezes KP Górnik Boguszów Gorce, prowadziłem rozmowy z władzami miasta w kwestii możliwości wsparcia klubu przez gminę. Burmistrz już na pierwszym spotkaniu zaoferował pomoc zarówno w przygotowaniu stadionu do sezonu, jak i finansowe wsparcie klubu w IV lidze. Jednak musi to nastąpić zgodnie z przepisami prawa. I takie kroki zostały podjęte. Wszyscy musimy mieć jasność, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Wiem, że na ukończeniu jest już projekt uchwały określającej warunki i tryb finansowania sportu, co umożliwi gminnym klubom sportowym, także Górnikowi Gorce ubieganie się o kolejną dotację, tym razem dla piłkarskich seniorów. Przypomnę, że od wielu lat Gmina Boguszów-Gorce aktywnie wspiera nasz klub, przekazując corocznie dotację w kwocie ok. 36- 40 tys. zł na szkolenie z zakresu piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Poza tym nieodpłatnie użycza stadion, halę sportową (w tym: media, szatnie, natryski), więc nieprawdą jest, że klub tylko sam się finansuje, a gmina go nie wspiera!

W tej chwili jestem poza miastem. Po powrocie nie pozostanie mi nic innego, jak złożyć rezygnację z funkcji prezesa zarządu KP Górnik Boguszów-Gorce, choć zrobię to z bólem serca, ponieważ poświęciłem temu klubowi wiele czasu osobistego, rodzinnego, zaangażowania i zdrowia. Na tę chwilę mam poczucie, że próbuje się zaszkodzić naszemu klubowi oraz zdyskredytować moje działania na rzecz klubu i stawia się mnie w negatywnym świetle przed zawodnikami, kibicami i mieszkańcami Boguszowa Gorc" – napisał Marceli Wiśniewski.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group