Poniedziałek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4857
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: O dworcu i obwodnicy

Piątek, 5 kwietnia 2024, 11:29
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: O dworcu i obwodnicy
Fot. Miasto Kamienna Góra
Na zaproszenie Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry miasto odwiedził Paweł Gancarz, wiceminister infrastruktury.
- Rozmawialiśmy o remoncie dworca PKP oraz o budowie obwodnicy Kamiennej Góry. Przedstawiłem mojemu gościowi niepokojącą mieszkańców miasta wizję totalnego zakorkowana miasta po oddaniu odcinka S3 do Bolkowa, a zwłaszcza po połączeniu naszej ekspresówki z drogą budowaną przez Czechów - mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. - Poinformowałem także, że gdy – mimo moich licznych monitów, a nawet mimo obietnic byłego ministra infrastruktury – temat obwodnicy naszego miasta upadł, razem z sąsiednimi samorządami oraz samorządem województwa finansujemy prace związane z projektowaniem tej drogi.

Problemem jest zdobycie finansowania budowy. Chodzi o kwotę 70-100 mln złotych. Minister Gancarz obiecał wsparcie w tej sprawie. Nie wykluczył współpracy z marszałkiem województwa, którego gościliśmy w Kamiennej Górze w marcu.

- Dużo łatwiejszym, a na pewno wymagającym o wiele mniej nakładów tematem okazała się sprawa dworca. Mój rozmówca potwierdził, że ten zabytek będzie remontowany. Być może uda się to zsynchronizować w czasie z odbudową linii kolejowej do Kowar - wyjaśnił burmistrz Chodasewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

42
51%
Cieszy
16
20%
Hahaha
3
4%
Nudzi
3
4%
Smuci
4
5%
Złości
14
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group