Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3394
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O kolekcjonowaniu Pod Atlantami

Czwartek, 22 września 2011, 14:32
Aktualizacja: 14:34
Autor: Sven
Wałbrzych: O kolekcjonowaniu Pod Atlantami
Fot. organizatorzy
Czego to ludzie nie kolekcjonują… Jeżeli jesteś kolekcjonerem lub nie wiesz czy i co zbierać, to przyjdź w sobotę do Biblioteki pod Atlantami.

W najbliższą sobotę, 24 września, w Galerii pod Atlantami odbędzie się spotkanie z Renatą Tańczuk, autorką książki pt. „Ars Colligendi. Kolekcjonowanie jako forma aktywności kulturalnej”. Początek o godzinie 13:00.

To ciekawa propozycja dla kolekcjonerów, a także przedstawicieli instytucji kultury, którzy podejmują zadania opracowywania i udostępniania kolekcji znajdujących się w zbiorach publicznych, rodziny kolekcjonerów oraz wszystkich, którzy dostrzegają znaczenie osób prywatnych w budowaniu tożsamości kulturowej miasta. Program spotkania przewiduje prezentację książki, nie jest więc konieczne wcześniejsze zaznajomienie się z nią, w dalszej części dialog o kulturze kolekcjonowania i budowaniu tożsamości osobistej kolekcjonera.

„…Kolekcjoner wartościuje otaczający go świat obiektów materialnych. To właśnie między innymi za sprawą jego aktywności rzeczy uznawane za śmieci lub zwykłe narzędzia zyskują wartościowość, przekształcane są w cenione dobra kulturalne i przedmioty oglądu. Moglibyśmy nawet powiedzieć, choć oczywiście byłoby to stwierdzenie metaforyczne, że kolekcjoner zbiera nie tylko rzeczy, ale również wartości, które zostają w nie wpisane, z nimi skorelowane…” – pisze autorka, już tym krótkim fragmentem sygnalizując, że kolekcjonowanie może być fascynującym zajęciem.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group