Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4501
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O PrzeWAŁce prawie wszystko

Czwartek, 29 kwietnia 2010, 16:12
Aktualizacja: Piątek, 30 kwietnia 2010, 7:47
Autor: Sven
Wałbrzych: O PrzeWAŁce prawie wszystko
Tegoroczna Przewałka zapowiada się bardzo interesująco
Fot. Sven
W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Białym Kamieniu odbyła się konferencja prasowa, której celem było przekazanie wszelkich możliwych informacji na temat XII Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej PrzeWAŁka A.D. 2010 pod tytułem „Kasztel śmiechu”.

O wszystkim opowiadał, przy suto zastawionym stole, dyrektor WOK–u – Jarosław Buzarewicz, wspierany dzielnie przez dwie białogłowy i jednego rycerza.

W dniach 7 – 8 maja w hotelu Maria w dwóch pięciogodzinnych odcinkach publiczność zostanie poddana torturom śmiechem w średniowiecznej scenerii. Będą białogłowy, o których przychylność powalczą rycerze, będą błazny, kaci i cała reszta dworskiej i miejskiej gawiedzi. W średniowiecznej wiosce będzie można wziąć udział w wieczerzy. W menu, miedzy innymi: podpłomyki, świńskie ogony w miodzie czy zupa z jabłek. Co więcej, będzie szansa na zbratanie się z artystami, którzy w ten piątkowy wieczór wmieszają się w tłum. Będzie to spora grupa, ponieważ z trzydziestu zgłoszonych do konkursu kabaretów, drogą eliminacji, wybranych zostało sześć: Kabaret Chyba, Czołówka Piekła, Czwarta Fala, kabaret Ślurp, Svenson Band i Kabaret Weźrzesz.

Każdy z zespołów ma już kilkuletnie doświadczenie, a więc szacowne jury – kaci tegorocznej PrzeWAŁki w składzie: Agnieszka Litwin – Sobańska, Krzysztof Jaślar i Rafał Kmita będzie mieć twardy orzech do zgryzienia a raczej do ścięcia.

W sobotę bawić się będziemy w towarzystwie znanych i uznanych gwiazd kabaretu. Neo – Nówka ma wkręcić Żarówki, Dasza von Yock pokaże średniowiecze inspirowane działaniami Járy Cimrmana - największego czeskiego wynalazcy, muzyka, architekta, ginekologa - samouka i artysty. W Ustawce Kabaretowej zmierzą się Jurki i Kabaret Słuchajcie. Częścią ich występu będą skecze na zadane przez publiczność tematy. Nie wiadomo więc czym i o której się to skończy.

Na koniec, teoretycznie około północy, rozdane zostaną nagrody: Grand Prix, Nagroda Publiczności, Nagroda Jurorów w kategorii: osobowość sceniczna, Nagroda Organizatorów i Nagroda Dziennikarzy.
Bilety jeszcze są, choć niewiele. Na dwa dni - 100 zł, na jeden dzień – 70. Można je kupić w WOK – u na Białym Kamieniu, w hotelu Maria oraz przez internet –www.tickerpro.pl
Życzymy przetrwania tortur!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group