Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 5960
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: O Sybirakach w Lubawce

Wtorek, 26 października 2021, 9:31
Aktualizacja: 12:13
Autor: red
Wałbrzych/REGION: O Sybirakach w Lubawce
Fot. użyczone
25 października przedstawiciele wałbrzyskiego Koła Sybiraków w osobach Wiceprezesa Adama Mitelszteta i Sekretarza Wacława Kwiecińskiego gościli w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce.

Przeprowadzili w tej szkole lekcję żywej historii połączoną z odkrywaniem jej białych plam. Uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną zatytułowaną „Sybiracy – Pamiętamy” autorstwa Wacława Kwiecińskiego oraz film o żołnierzach Sybiru na frontach II wojny światowej. Uczniowie wysłuchali wspomnień i wierszy Sybiraków. Na zakończenie przeprowadzono błyskawiczny konkurs z nagrodami z wiedzy zdobytej podczas spotkania. Szkoła natomiast zaprezentowała przepiękną Izbę Pamięci poświęconą Sybirakom oraz zaprosiła do wpisu w Księdze Pamiątkowej.

- Bardzo cieszymy się, że pamięć o Golgocie Wschodu, a szczególnie o syberyjskich żołnierzach walczących z okupantem niemieckim, jest pieczołowicie pielęgnowana w tej szkole. Bardzo dziękujemy również szkole za udostępnione zdjęcia - podsumowują wizytę członkowie Koła Sybiraków..

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group