Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O szkolnictwie zawodowym

Sobota, 25 czerwca 2022, 9:58
Aktualizacja: 10:08
Autor: red
Wałbrzych: O szkolnictwie zawodowym
Fot. red
Za nami konferencja pt. "Nowoczesne szkolnictwo zawodowe", które jest podsumowaniem realizacji projektu Wałbrzyskiej Akademii Kaizen oraz prezentacją założeń Strategii Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego w Wałbrzychu.

Konferencja odbyła się w Starej Kopalni w Sali Multimedialnej. W trakcie konferencji przedstawione zostały wyzwania odnośnie nowoczesnego szkolnictwa zawodowego stojące przed organami prowadzącymi, dyrektorami szkół oraz pracodawcami, a także przedstawiono efekty autorskiego projektu Wałbrzyskiej Akademii Kaizen, który realizowano przez ostatnie dwa lata. Podzielono się także refleksjami na temat powstającej strategii oraz zaproszono do partnerstwa na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego.

W ramach Wałbrzyskiej Akademii Kaizen zespół specjalistów opracował strategię rozwoju szkolnictwa zawodowego w Wałbrzychu.

– Szkolnictwo zawodowe nie może być nastawione tylko na absolwentów szkół podstawowych. Należy pamiętać o osobach, które powracają na rynek pracy i w tym celu uzupełniają wyksztalcenie. Nie możemy również zapominać o szkołach dla obcokrajowców - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.

Zdaniem Grzegorza Kruszczyńskiego z Fundacji Edukacji Europejskiej, by szkolnictwo zawodowe w Wałbrzychu było nowoczesne, konieczna jest współpraca wielu stron - przedstawicieli pracodawców, samorządu, firm szkoleniowych, NGOsów, szkół.

Wałbrzyski Inkubator Zawodowy ma być kontynuacją Wałbrzyskiej Akademii Kaizen.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
4
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group