Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2817
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim/Mieroszów: O właściwym zachowaniu w stosunku do obcych zwierząt wałbrzyscy policjanci prewencji rozmawiali z uczniami

Czwartek, 11 października 2018, 9:26
Aktualizacja: 9:30
Autor: red
REGION, Walim/Mieroszów: O właściwym zachowaniu w stosunku do obcych zwierząt wałbrzyscy policjanci prewencji rozmawiali z uczniami
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych odwiedzili uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Walimiu oraz przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie. Tym razem funkcjonariusze zabrali ze sobą psy służbowe, a główną tematyką zajęć było właściwe zachowanie się najmłodszych w stosunku do obcych zwierząt.

W piątkowe przedpołudnie, dzięki obecności psa służbowego, dzieci nauczyły się, jak postępować w stosunku do zwierząt, których nie znają, a każdego dnia mogą napotkać na ulicach swoich miejscowości. Policjanci zaprezentowali, jak w pewnym stopniu zneutralizować lub zapobiec pogryzieniu przez agresywnego czworonoga. Pokazali także pozycję, jaką należy przyjąć w sytuacji zagrożenia.

Funkcjonariusze w trakcie prelekcji omówili także zasady właściwego spędzania czasu wolnego w ramach programu profilaktycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” oraz promowali zawód policjanta wśród najmłodszych. Odbył się także pokaz sprzętu policyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group