Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 3147
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Obchody Dnia Niepodległości w Czarnym Borze

Niedziela, 12 listopada 2017, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Czarny Bór: Obchody Dnia Niepodległości w Czarnym Borze
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Przedstawieniem i koncertem pieśni patriotycznych uczcili 99. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości mieszkańcy Czarnego Boru.

Obchody tego dnia rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym w Czarnym Borze. Następnie uczestnicy przenieśli się do budynku Centrum Kultury w Czarnym Borze. Tam wszyscy zebrani mogli zobaczyć przedstawienie w wykonaniu uczniów Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze. Dzieci do występu przygotowały panie Anna Janik i Honorata Żuraw.
- Tradycja i historia, to są te dwa elementy, które odróżniają nas od innych narodów. Tworzymy tę tożsamość, która ma na imię Polska. Dziękuję wam za tę piękną lekcję historii i patriotyzmu. Niech żyje Polska! – powiedział Adam Górecki, wójt Gminy Czarny Bór.

Po przedstawieniu odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Artura Gotza pn. "Niebo złote Ci otworzę". Artysta zaśpiewał nie tylko wiersze dotyczące tematyki wojennej, ale również wiersze m.in. Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza i Bolesława Leśmiana oraz piosenki Marka Grechuty i Agnieszki Osieckiej. Nie był to wyłącznie solowy występ. Kilka pieśni Artur Gotza zaśpiewał wspólnie z publicznością zgromadzoną w czarnoborskim Centrum Kultury.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group