Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4201
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Obchody Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 6 w Boguszowie– Gorcach

Czwartek, 16 maja 2013, 14:55
Autor: opr. PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Obchody Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 6 w Boguszowie– Gorcach
Fot. użyczone
10 maja w PSP nr 6 w Boguszowie– Gorcach odbył się festyn podsumowujący kampanię, dotyczącą tolerancji osób niepełnosprawnych.

Imprezę poprzedziły przeprowadzone w każdej klasie przez Joannę Paskę prelekcje związane z funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych. Uczniowie odkrywali problemy, jakie napotykają na swojej drodze osoby niepełnosprawne (bariery architektoniczne, psychiczne, brak akceptacji ze strony społeczeństwa). Zajęcia przygotowały uczniów do spotkania z osobami z dysfunkcjami.

Imprezę środowiskową rozpoczął pokaz zapaśników prowadzonych przez trenera Dariusza Piaskowskiego. Głównym punktem programu był mecz towarzyski koszykówki na wózkach, w którym zagrali członkowie Stowarzyszenia „Mogę wszystko” oraz uczniowie PSP nr 6 w Boguszowie- Gorcach. Uczniowie kibicowali również rozgrywkom tenisa ziemnego, w których udział wzięli Daniel Wojtarowicz oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Niewątpliwą atrakcją były pokazy młodych zawodników karate przygotowanych przez trenera Daniela Mielcarka.

Dzień Tolerancji Osób Niepełnosprawnych to dobry moment, aby wspomnieć o tym, że jednym z czynników, który powoduje naszą niepełnosprawność, jest brak bezpieczeństwa na drogach. Festyn w PSP nr 6 poparł kierowca rajdowy i fundator Fundacji „Kierowca Bezpieczny” Krzysztof Hołowczyc, który działa na rzecz poprawy poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach, wspomaga wychowanie komunikacyjne dzieci i młodzieży, promuje sport samochodowy jako element kształtujący umiejętności kierowców. W ramach współpracy fundacja przekazała na festyn poprawiające bezpieczeństwo kamizelki odblaskowe, zdjęcia z autografem kierowcy oraz książkę „Piekło Dakaru”.

Organizatorzy festynu Joanna Paska oraz Urszula Filip składają serdeczne podziękowania prezesowi Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Boguszowie- Gorcach inż. Zdzisławowi Smreczyńskiemu, Stowarzyszeniu „Mogę Wszystko”, Uczniowskiemu Ludowemu Zapaśniczemu Klubowi Sportowemu HEROS z Czarnego Boru, trenerowi Dariuszowi Piaskowskiemu, Strzegomskiemu Klubowi Karate Kyokushinkai, trenerowi Danielowi Mielcarkowi, tenisiście Danielowi Wojtarowiczowi, Jackowi Smreczyńskiemu, Fundacji „Kierowca Bezpieczny”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group