Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5665
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Obejrzyj "Don Giovanniego"

Wtorek, 31 stycznia 2023, 6:49
Autor: red
Wałbrzych: Obejrzyj "Don Giovanniego"
Fot. organizatorzy
Trudno szukać w „Don Giovannim" fragmentów najpiękniejszych – trzeba by właściwie wymieniać po kolei wszystkie jego sceny. Najbardziej godną podziwu cechą tej opery jest idealne oddanie atmosfery dzieła, w którym łączą się elementy lekkiej, pogodnej komedii z właściwym nurtem akcji pełnej dramatycznego napięcia, grozy i tragizmu. Taki efekt mógł osiągnąć tylko Geniusz.

Choć od premiery tej opery minęły ponad dwa wieki to wciąż przyciąga ona szerokie rzesze publiczności i zachwyca, także młodych melomanów i artystów. Potwierdzeniem tego może być nasz koncert, podczas którego na estradzie zobaczymy młodych, zdolnych solistów – studentów Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu, koncert poprowadzi, związany z tą uczelnią Vladimir Kiradjiev.

Vladimir Kiradjiev uzyskał dyplom Dyrygentury Akademii Muzycznej w Sofii, od 1989 roku mieszka w Wiedniu. Od początku lat 90. prowadził produkcje operowe w Niemczech (Deutsche Oper i Komische Oper w Berlinie), Bułgarii, Łotwie i w Polsce. Regularnie współpracuje z gwiazdami opery, takimi jak: Anna Netrebko, Elina Garanca i wieloma innymi. Występuje jako gość w licznych orkiestrach w Anglii (BBC Shottish Symphony), Polsce, Bułgarii, Włoszech, Kolumbii, Meksyku, Chinach, Korei Południowej, Francji, Kazachstanie i innych. W latach 2008-2013 był głównym dyrygentem Filharmonii Rzeszowskiej. Obecnie jest pierwszym gościnnym dyrygentem Opery na Zamku w Szczecinie.

Bilety na koncert w cenie: 40/43* zł – normalny, 30/32* zł – ulgowy dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej (bilety@filharmonia-sudecka.pl, 501-674-397) oraz w bileterii online: www.filharmonia-sudecka.bilety24.pl.
*Cena w serwisie Bilety24.pl.

3.02.2023, godz. 19:00
VLADIMIR KIRADJIEV – dyrygent
STUDENCI WYDZIAŁU WOKALNEGO UNIWERSYTETU MUZYKI I SZTUK SCENICZNYCH W WIEDNIU
ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

W. A. Mozart Don Giovanni - opera w wersji koncertowej

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group