Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4727
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Obejrzyj wystawę Mariana Panka

Wtorek, 5 lipca 2011, 14:30
Aktualizacja: 14:31
Autor: PAW
REGION, Szczawno-Zdrój: Obejrzyj wystawę Mariana Panka
Fot. PAW
Jeszcze przez dwa tygodnie w Galerii Zdrojowej Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnie–Zdroju można oglądać wystawę prac Mariana Panka zatytułowaną „Kobieta”.

Wystawa Marian Panka zatytułowana „Kobieta” została zainaugurowana 25 czerwca i potrwa do 20 lipca.

Oto, co pisze o Marianie Panku, Elżbieta Wcisło:

„Marian Panek – nazwisko znane szeroko w Polsce i poza jej granicami. Artysta, który uważnie obserwuje otaczający go świat i szuka w nim drugiego dna. Twórczość nie jest dla niego przelewaniem na płótno tego, co widzą oczy. On na płótnie kreuje swój własny świat – świat odczuć, przemyśleń, filozofii, intuicji, metafizyki…
Malarstwo jest tylko drobną cząstką w działaniach artystycznych Mariana Panka. Ramy obrazu mocno ograniczają, więc artysta wychodzi bardzo często poza ich granice. Wypełnia swymi pomysłami przestrzenie społeczne, teatralne, międzyludzkie… Cały świat jest podobraziem, na którym można wymalować swoją wizję. To właśnie robi codziennie przedstawiany dziś artysta.
Dla niego tworzenie jest sensem życia, nieustającą pasją, którą zaraża swoje otoczenie oraz studentów (jest przecież pedagogiem i wykłada na Akademii Jana Długosza w Częstochowie). Każde zdarzenie, każdy przedmiot, każda istota może się stać inspiracją. A mężczyzna nie może się oprzeć pięknu kobiecego ciała. Kobieta – wena. Także dla Mariana Panka. Jakie emocje wzbudzały kobiety w artyście, jakie role wyznaczał im w teatrze życia – możecie Państwo zobaczyć sami.

Oglądając dzisiaj wystawę prac malarskich proszę pamiętać, że życie jest sceną. Każdy człowiek – aktorem na niej. A twórca jest niczym czarodziej: tworzy nową rzeczywistość. Czy to obraz, czy instalacja, spektakl czy happening – to spełnienie marzenia twórcy, swoista magia. A twórca, Marian Panek, zaprasza nas do swego świata iluzji i gościnnie otwiera przed nami drzwi swojej fantazji.”

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group