Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4542
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Obwodnica Wałbrzycha – lepiej późno niż wcale

Czwartek, 11 lutego 2010, 12:17
Aktualizacja: 16:43
Autor: szela
Wałbrzych: Obwodnica Wałbrzycha – lepiej późno niż wcale
Fot. red
Pojawiło się światełko w tunelu w sprawie obwodnicy Wałbrzycha. We wrocławskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowę na wykonanie dokumentacji technicznej na budowę zachodniej nitki obwodnicy miasta.

O kontrakt walczyło 15 firm. Komisja przetargowa wybrała przedsiębiorstwo Trakt z Katowic. Dokumentacja będzie obejmować projekt budowlany i wykonawczy oraz materiały niezbędne do uzyskania decyzji administracyjnych. Firma ma na to 13 miesięcy, a koszt dokumentów, to 1 milion 870 tys. zł.

Projekt zakłada połączenie już istniejących odcinków od strony ul. Wieniawskiego do węzła w okolicy ul. Reja. Planowane jest poprowadzenie drogi estakadą nad ulicami Wyszyńskiego i Gałczyńskiego. Od węzła w okolicy ul. Kusocińskiego do węzła Żeromskiego droga pobiegnie nasypem. Połączenie z ul. Kolejową zapewni węzeł Reja. Obwodnica będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Długość projektowanego odcinka wynosi około 6 km, natomiast cała obwodnica ma mierzyć około 13 km.

Roboty budowlane będą się mogły rozpocząć w połowie 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group