Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4735
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Obywatelskie Porozumienie Samorządowe idzie do wyborów z nadzieją

Sobota, 2 marca 2013, 11:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 marca 2013, 9:10
Autor: PAW
Wałbrzych: Obywatelskie Porozumienie Samorządowe idzie do wyborów z nadzieją
Fot. PAW
Wczoraj odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego. Zaprezentowany został program oraz kandydaci, którzy wystartują w wyborach do Rady Powiatu Ziemskiego.

OPS idzie do wyborów z hasłem „Nowy Powiat – Nowe Wyzwania”. Główne zamierzenia programowe to: współpraca i wspólne działania na rzecz rozwoju Powiatu poprzez powołanie do życia zespołów społecznych: osób niepełnosprawnych i ludzi w wieku 50+, stowarzyszeń pozarządowych, promocji i strategii rozwoju Powiatu oraz młodzieży i powołanie Młodzieżowej Rady Powiatu.
- Każdy program jest tyle wart, ile uda się go zrealizować – uważa Augustyn Skrętkowicz, jedne z liderów OPS. - Chcemy rozmawiać językiem prawdy – obiecywać można wiele, ale chodzi o konkrety.

OPS zamierza również współpracować z radnymi, wójtami i burmistrzami poszczególnych gmin, które wchodzą w skład Powiatu Ziemskiego. Chodzi m.in. o opracowanie wspólnej strategii działań w pozyskiwaniu środków pozabudżetowych na projekty, o opracowanie wspólnej strategii oświatowej dla Powiatu, a także opracowanie strategii dotyczącej rynku pracy.
- Myślę, że należy kontynuować współpracę z gminami dotyczącą remontów dróg, bo to już zostało zapoczątkowane – mówi Andrzej Lipiński z KWW OPS. – Jeśli chodzi o kwestię komunikacji, to uważam, że funkcjonuje ona w Powiecie na dobrym poziomie i nie należy podejmować radykalnych decyzji. Trzeba przeanalizować tę kwestię.

Augustyn Skrętkowicz podkreśla, że Powiat musi szukać możliwości współpracy i rozwoju poprzez odnowę obiektów atrakcyjnych turystycznie, dofinansowywać utalentowaną młodzież, zwiększyć środki na realizację zadań publicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe.
- Trzeba zrobić wszystko, by Powiat był bliżej ludzi – mówi Skrętkowicz. – Zawsze jest odpowiednia pora, by wprowadzać w życie dobre pomysły, należy słuchać dobrych rad i z nich korzystać i nasz komitet tak właśnie robi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group