Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2773
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Od 27 kwietnia pociągiem do Skalnego Miasta

Piątek, 5 kwietnia 2019, 8:19
Aktualizacja: 8:26
Autor: red
REGION, Mieroszów: Od 27 kwietnia pociągiem do Skalnego Miasta
Fot. Koleje Dolnośląskie
Wracają sezonowe połączenia do tych popularnych wśród turystów miejsc pogranicza polsko–czeskiego. Już 27 kwietnia (sobota) pierwsze kursy linii D26 i D28 rozpoczną turystyczny sezon tych połączeń.

27 kwietnia Koleje Dolnośląskie wznowią kolejne połączenie. W każdy weekend mieszkańcy Wrocławia i Wałbrzycha będą mogli dojechać bezpośrednio do Skalnego Miasta w czeskiej miejscowości Adrspach.

- To kolejny bardzo atrakcyjny kierunek dla mieszkańców Dolnego Śląska oraz turystów, którzy przyjeżdżają podziwiać nasz region i najbliższe okolice. Stawiamy na stały rozwój Kolei Dolnośląskich, zarówno pod względem nowoczesnego taboru jak i codziennej oferty. Podróż z Wrocławia Głównego do Adrspach potrwa niecałe 3 godziny. To doskonała alternatywa dla lubiących aktywnie spędzać swój wolny czas - komentuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Ostatnio w mieroszowskim ratuszu doszło do spotkania burmistrza Andrzeja Lipińskiego z przedstawicielami Kolei Dolnośląskich i starostą Mezimesti Pavlem Hecko. Dzięki zaangażowaniu samorządowców z Mieroszowa najprawdopodobniej od maja do września pomiędzy Mieroszowem a Adrspach uruchomione zostaną 3 dodatkowe kursy.

Warto podkreślić, że Adrspach zachwyca nawet najbardziej wymagających amatorów górskiej turystyki, dlatego też w sezonie panuje tam naprawdę duży ruch turystyczny. Okolice Skalnego Miasta to świetne miejsce nie tylko dla miłośników pieszych wędrówek, ale także dla rowerzystów, którzy w pociągach KD będą mogli skorzystać ze specjalnych stojaków.

Twoja reakcja na artykuł?

32
76%
Cieszy
2
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
5%
Złości
5
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group