Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5806
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Od 5 lat w nowej siedzibie

Środa, 16 marca 2022, 10:30
Aktualizacja: 11:31
Autor: red
Wałbrzych: Od 5 lat w nowej siedzibie
Fot. WOK Wałbrzych
Minęło pięć lat od zakończenia remontu siedziby Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze.

Czas mija bardzo szybko, a obiekt na Piaskowej Górze cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców Wałbrzycha i całej Aglomeracji. To miejsce tętniące kulturalnym życiem! W ciągu pięciu lat z zajęć i wydarzeń w WOK na Piaskowej Górze skorzystało ponad 46 tysięcy osób!

Remont siedziby ośrodka na Piaskowej Górze trwał dwadzieścia pięć miesięcy. Budynek ocieplono i przebudowano jego wnętrza. Była to gigantyczna inwestycja gminy Wałbrzych, warta blisko trzy miliony złotych. Nie ma się zatem co dziwić, że otwarcie trwało trzy dni! Wałbrzyszanie bawili się wówczas na koncercie Bovskiej, spotkali się z Tomaszem Raczkiem i brali udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję warsztatach.

W ciągu pięciu lat z zajęć i wydarzeń w WOK na Piaskowej Górze skorzystało ponad 46 tysiąca osób. Gościli tu znani aktorzy, pisarze i muzycy: Tomasz Raczek, Bovska, Joanna Bator, Krystyna Czubówna, Małgorzata Kożuchowska, Agata Kulesza, Krystyna Mazurówna, Ylo Violin, Grzegorz Kasdepke, Jacek Hugo-Bader czy Nullizmatyk.

To w siedzibie ośrodka na Piaskowej Górze organizowane są zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. W ofercie znajdziecie zajęcia taneczne (hip hop, jazz, balet, breakdance), rękodzielnicze, edukacyjne (szachy, robotyka, minecraft), sportowe (sztuki walki, fitness, zumba, gimnastyka słowiańska), sensoryczne, muzyczne (nauka gry na instrumentach, wokalne) czy kuglarskie. To tutaj organizowane są castingi konkursu „Wałbrzych ma Talent” czy Festiwal Piosenki Przedszkolnej.

WOK na Piaskowej Górze to także spotkania autorskie, koncerty, spektakle teatralne czy zajęcia w czasie wakacji i ferii dla dzieci. Pełna oferta jest dostępna na naszej stronie internetowej.

Od pięciu lat mamy także nowego sąsiada. W dawnych pomieszczeniach poczty swoje miejsce znalazła Filia numer 7 Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
60%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group