Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 1882
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Od Beskidów po Himalaje

Wiadomości: Walim
Sobota, 31 sierpnia 2013, 11:05
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
„Od Beskidów po Himalaje czyli opowieść o pogoni za marzeniami” – pod takim tytułem wczoraj w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu odbyło się spotkanie z Adamem Bieleckim – taternikiem, alpinistą, himalaistą, podróżnikiem, uczestnikiem wielu górskich wypraw na terenie Europy, Azji, Afryki i Ameryki.

Urodzony w Tychach w 1983 roku Adam Bielecki wspina się od roku 1996. Na swoim koncie ma już cztery „ośmiotysięczniki”: Makalu, Gaszerbrum I, K2 i Broad Peak. Jako najmłodszy wspinacz na świecie zdobył samotnie w wieku 17 lat Chan-Tengri w stylu alpejskim. Dokonując pierwszego zimowego wejścia na Gaszerbrum I pobił tym samym rekord wysokości osiągniętej zimą w Karakorum. Poza tak spektakularnymi sukcesami Adam Bielecki ma na swoim koncie setki zarówno letnich jak i zimowych wypraw górskich w różnych częściach świata. Za swoje osiągnięcia otrzymał liczne nagrody.

Podczas wczorajszego spotkania w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu himalaista opowiadał licznie zebranym pasjonatom i miłośnikom gór i podróży o początkach swojej pasji i kariery, o pierwszych wyprawach, o trudach związanych ze wspinaczką. Następnie Adam Bielecki bardzo dokładnie i szczegółowo omówił swoje wyprawy na najwyższe szczyty, opisując zarówno przebieg wypraw jak i warunki, które im towarzyszyły, oraz charakterystykę danego terenu i niebezpieczeństwa zagrażające himalaistom podczas wypraw. Swoją prelekcję uzupełnił pokazem zdjęć i emisją filmów z wypraw.

Było to z pewnością niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie dla wszystkich miłośników gór, którzy mieli okazję wiele się dowiedzieć na temat swojej pasji i na temat profesjonalnych wypraw na najwyższe szczyty świata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group