Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Od juniora do seniora

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Poniedziałek, 5 października 2015, 11:48
Aktualizacja: 11:49
Autor: red
Fot. red
Fundacja „Po prostu pomagam” chce stworzyć klub dla juniorów i seniorów.

Fundacja działa w Boguszowie-Gorcach na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów. W 2014 roku organizowała Dzień Mamy i Taty oraz Mikołajki dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej, a w czerwcu z okazji Dnia Dziecka zorganizowała imprezę kulturalną, w której wzięło udział 400 uczestników.

Klub „Od Juniora Do Seniora" ma być miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Inicjatorzy planują organizowanie zajęć (biżuteria z modeliny, prace z masy solnej, plastelinkowo, dla młodszych „pacynkowo" laleczki z recyklingu, ozdoby świąteczne i okolicznościowe seniorki będą mogły nauczyć dzieci robić na drutach, szydełku, opowiadać ciekawe historie, jak również utworzony zostanie cykl „Poczytaj mi Babciu, poczytaj mi Dziadku").

Klub mieści się w Boguszowie - Gorcach. Lokal ma prawie 70 metrów i składa się z biura, kuchni, toalety i sali głównej, gdzie odbywać się będą zajęcia. Lokal jest zaniedbany i wymaga remontu. Obecnie montowane jest ogrzewanie gazowe. Ze środków zebranych od przyjaciół zakupiono rury do ogrzewania, grzejniki Fundacja dostała od zaprzyjaźnionej firmy. Dalsza część ogrzewania to komin spalinowy i niezbędne materiały, które przekazała Kopalnia w Bartnicy. Piec podarował Zakład Gospodarki Mieszkaniowej z Boguszowa - Gorc.

By dokończyć remont Klubu Fundacja prosi o wsparcie zbiórki. Możemy pomóc w utworzeniu miejsca spotkań międzypokoleniowych.

Więcej informacji na stronie: poprostupomagam.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group