Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 4044
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oddział pulmonologiczny rośnie w oczach

Środa, 22 sierpnia 2012, 14:22
Aktualizacja: Czwartek, 23 sierpnia 2012, 9:39
Autor: PAW
Wałbrzych: Oddział pulmonologiczny rośnie w oczach
Fot. PAW
Za kilka miesięcy zakończy się budowa oddziału pulmonologicznego w Szpitalu Specjalistycznym im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Dziś podczas specjalnej konferencji prasowej, dziennikarze mieli okazję przekonać się, że prace idą zgodnie z harmonogramem.
- Budynek jest zadaszony, trwają prace wewnątrz obiektu – mówi prezydent Roman Szełemej. – Pewien etap budowy został zakończony i dlatego chcieliśmy się podzielić efektami z dziennikarzami i za ich pośrednictwem z wałbrzyszanami.

Teraz samorząd wraz z dyrekcją szpitala oraz środowiskiem górniczym z Wałbrzycha, będą zabiegać o dalsze wsparcie finansowe tego projektu, by mógł on zostać ukończony zgodnie z terminem, a więc do końca maja 2013 roku.
- Całość prac wraz z wyposażeniem oddziału będzie kosztować 22-24 miliony zł – mówi Roman Szełemej. – Walczymy teraz o wsparcie kwotą około 10 milionów złotych tego projektu. Mamy nadzieję, że Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wesprze tę inicjatywę.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, istnieją na to duże szanse, bowiem budowa oddziału pulmonologicznego w Wałbrzychu została uznana przez radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego za konieczność ze względu na dużą liczbę górników żyjących w Wałbrzychu i okolicznych miejscowościach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group