• Poniedziałek, 22 lipca 2019
  • Godz. 12:47
  • Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, Marii
  • Czytających: 2396
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Odebrali zwierzęta nieodpowiedzialnym właścicielom

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 4 kwietnia 2019, 9:33
Aktualizacja: Piątek, 5 kwietnia 2019, 11:55
Autor: red
Fot. użyczone
Wczoraj Sebastian Drapała, Wiceburmistrz Miasto Boguszów–Gorce, podjął decyzję w sprawie zabrania zwierząt nieodpowiedzialnym ludziom w dzielnicy Gorce.

9 krów, 4 cielaki, 5 koni, 2 psy i króliki. Zwierzęta niekarmione, zaniedbane.
- Nie ma mojej zgody, aby tak traktować naszych braci mniejszych. Nie ma mojej zgody, aby duże osiedle w Gorcach było terroryzowane przez kilku zwyrodnialców. Oskarżam poprzednie władze i niektórych radnych, dziś w opozycji, że nie interesowali się losem tych zwierząt tam męczonych i brakiem działania. Macie zbrukane sumienia. Ogromne podziękowania za pomoc dla Straży Miejskiej w Boguszowie-Gorcach, Ochotniczej Straży Pożarnej Boguszów, OSP Gorce, Policji w Boguszowie-Gorcach i w Wałbrzychu, Pani Joannie Sobinie z Fundacji "Na Pomoc Zwierzętom" i oczywiście dla Grzegorza Zająca z UM Miasto Boguszów-Gorce - informuje Sebastian Drapała.

O złej sytuacji w tym gospodarstwie wiedziano od dawna. Mimo prób dojścia do porozumienia z gospodarzami i mimo kolejnych nakazów i wezwań do poprawy sytuacji zwierząt, właściciele nic sobie z tych ostrzeżeń nie robili, a kolejne sztuki bydła umierały w mękach. Wreszcie podjęto radykalne kroki, by z tym niebezpiecznym procederem skończyć i odebrać wszystkie zwierzęta nieodpowiedzialnym mieszkańcom Gorc. Zwierzęta zostaną teraz przebadane przez weterynarza, a następnie trzeba będzie poszukać dla nich nowych gospodarstw. Dotychczasowi właściciele muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Twoja reakcja na artykuł?

21
75%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
2
7%
Smuci
2
7%
Złości
3
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Zdzisek 4-04-2019 15:35
"Zbrukane sumienie" to ma ten cały wice burmistrz który od kilku miesięcy wiedział, że zwierzęta są źle karmione i nic nie robił. Gdzie byli do tej pory Pani Wice Starosta- kiedyś -Straż dla żwierząt która przez lata nic z tym nie robiła czy inne organizacje z terenu? Dziś szuka sie winnych? Może napiszcie przez ile miesięcy przepychaliście sie z Gminą Stare Bogaczowice bio chcieliście im przypisać te krowy a co za tym idzie koszty jakie za tym stoją! Widziałem ostatnią interwencję straży pożarnej w marcu jak krowa konała w błocie i co ? i Nic z tym nie zrobił wice !!!!!
~Natkanski 4-04-2019 17:59
Straż dla zwierząt reprezentowała Pani obecna wice starosta i przecież mieszkała tak blisko/jeździła busem wożąc ludzi i nie znała tematu?
~ekonom 4-04-2019 19:13
Przecież wypchane mają boki i wola. Kit mozecie wćiskać miastowym a nie 90 procentom Polaków majacym przecież w herbie grabie. Komuś nie pasował widok krówek i tyle, no i podupadłe władze musiały się na kimś wyżyć.
~zoska 5-04-2019 8:59
Panie vice, pisz pan poprawnie, ma być miasta Boguszowa-Gorc. Dobrze wiedzieć gdzie się pracuje, oby jak najkrócej.
~Mieszkaniec 5-04-2019 11:35
Bardzo dobrze, że zwierzęta zostały odebrane! Krowy padały w czasie cielenia! To niby jest prawidłowy chów zwierząt?!! Najwyższa pora było to zrobić! Słuszna decyzja!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group