Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3471
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odeszła zasłużona nauczycielka

Środa, 6 stycznia 2021, 8:29
Autor: red
Wałbrzych: Odeszła zasłużona nauczycielka
Fot. III LO Wałbrzych
W wieku 71 lat 2 stycznia odeszła na zawsze wieloletnia nauczycielka języka polskiego w wałbrzyskim III Liceum Ogólnokształcącym Barbara Żóraw.

Wspomnienie o pani Barbarze Żóraw:

Z ogromnym żalem powiadamiamy, że 2 stycznia br. odeszła od nas Pani Profesor Barbara Żóraw, wieloletnia nauczycielka języka polskiego w III Liceum Ogólnokształcącym. Powiedzieć po prostu „nauczyciel języka polskiego”, to nic nie powiedzieć. Pani Profesor była jedną z legend III LO, osobą o ogromnej erudycji i kulturze osobistej, a przy tym niezwykłym spokoju. Znana z wielkiej wiedzy i umiejętności jej przekazywania, jednocześnie potrafiła uczyć młode pokolenia niby zwykłych, ale tak rzadko czasem obecnych rzeczy – jak być miłym i serdecznym człowiekiem.

Odeszła też nasza droga koleżanka, która nas inspirowała, a z którą już nie napijemy się wspólnie kawy, nie spojrzymy z dystansem na rzeczywistość. Wychowała pokolenie polonistów, które poszło w jej nauczycielskie ślady, a teraz pozostało same. Niestety w życiu tak jest, że często człowiek docenia coś, kiedy to utraci. Tak jest i tym razem. Wraz z odejściem Pani Profesor odeszła też część historii Różowej Szkoły. Pozostaje dbać o pamięć o gawędach polonistycznych Pani Barbary Żóraw i aurze spokoju i dobroci, jaką wokół siebie roztaczała.

Źródło: III LO Wałbrzych

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
1%
Hahaha
0
0%
Nudzi
70
97%
Smuci
1
1%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group