Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 1616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Odliczamy godziny do Biegu Gwarków

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Czwartek, 3 lutego 2011, 19:52
Aktualizacja: Piątek, 4 lutego 2011, 7:42
Autor: Sven
Organizatorzy Biegu Gwarków są pewni, że impreza będzie udana
Fot. Sławomir Pawlik
Już w najbliższą niedzielę rozegrany zostanie Bieg Gwarków. Ta niewątpliwie największa w naszym regionie impreza odbędzie się już po raz 32.

Zapowiada się, że tym razem nie będzie żadnych problemów z przeprowadzeniem tej tradycyjnej imprezy. Warunki śniegowe znakomite, niewielki mróz, przygotowane trasy. Organizacyjnie, jak zapewniał na konferencji prasowej Mariusz Gawlik, wszystko zapięte na ostatni guzik.

Większa niż w ubiegłym roku jest liczba zgłoszeń.
– Myślę, że są dwa powody wzrostu zainteresowania biegiem. Po pierwsze Justyna Kowalczyk i jej sukcesy, po drugie zmiany organizacyjne. W tym roku biegacze mają wybór. Mogą pobiec stylem klasycznym lub dowolnym. „Łyżwiarze” pobiegną wokół Waligóry, natomiast „klasycy” w okolicy Klina – wyjaśniał dyrektor OSiR-u, głównego organizatora imprezy. Jeżeli nowa formuła biegu się sprawdzi, w przyszłości planowane jest rozgrywanie biegów w sobotę i niedzielę.

W czasie biegu rozgrywane będą różne konkurencje sportowe, przygotowane są także gry i zabawy na śniegu. Swoją obecność zapowiedzieli także kupcy, dzięki czemu nie zabraknie różnorodnych stoisk handlowych. Odbędzie się także wielka biesiada przy ognisku.

Wciąż jeszcze można wziąć udział w biegu. Zgłosić można się elektronicznie pod adresem: www.bieggwarkow.pl. Tam także znajdują się wszelkie informacje dotyczące dystansów i kategorii, opłat startowych i nagród. Do czwartkowego południa zgłosiło się około 450 uczestników. Zanosi się więc na rekord frekwencji.

Dla uczestników i kibiców zorganizowany został bezpłatny dojazd. Autobusy będą odjeżdżać od godziny 7:45, kolejne: 8:30, 9:15, 10:00 i 10:30. powroty z Andrzejówki rozpoczną się o 13:30.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~weteran- 3-02-2011 20:51
Niski pokłon organizatorom ,wiem coś na temat przygotowanoa wspaniałej imprezy .Trzeba włożyć ducha i serca bo przygotowywałem kilka biegów. Warto dla narciarzy biegowych bo to nasze święto to już 32 lata ale ten czas leci .Dziekuję że tradycja trwa i jest coraz lepiej bo teren jest trudny a za przygotowanie trasy klasyka i wprowadzenie do kalendarza imprezy SALOMON NORDIC SUNDAY dla organizatorów podziękowania tak trzymać.
~do weterana 3-02-2011 21:30
Jak rozwalą górę na kamieniołom, to na klasycznym odcinku już nie pobiegacie. Skandal i tyle!
~ 3-02-2011 21:56
ja juz przygotowany na niedziele:)))))))))pzdr!!
~narta z wch 4-02-2011 8:53
Dokładnie, głośno trzeba mówić o tym co dzieje się dookoła Andrzejówki, chce powstać kolejny kamieniołom, nie pozwólmy, walczmy o dobro Andrzejówki i tej pięknej okolicy.
~Szczegoly na 4-02-2011 8:54
http://gorysuche.wordpress.com

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group