Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4406
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odnaleziony 78–latek

Piątek, 18 czerwca 2021, 12:11
Aktualizacja: 12:13
Autor: red
Wałbrzych: Odnaleziony 78–latek
Fot. KMP Wałbrzych
Kilka godzin trwały poszukiwania schorowanego 78–latka, który we wtorek wieczorem wyszedł z domu i do momentu zgłoszenia w środę przez najbliższą rodzinę tego faktu policjantom, nie wrócił do miejsca zamieszkania. Mężczyzna po przeprowadzonych działaniach został odnaleziony i trafił pod opiekę lekarzy.

Będący w środę w służbie policjanci niezwłocznie po otrzymaniu danych personalnych zaginionego mężczyzny oraz jego rysopisu rozpoczęli poszukiwania. Podczas prowadzonej akcji mundurowi ustalili, że schorowany 78-latek dzień wcześniej około godziny 20:00 wyszedł z miejsca zamieszkania przy ul. Senatorskiej i do godzin porannych nie dał znaku życia. Dlatego też policjanci rozpoczęli sprawdzenia rejonu Podzamcza oraz Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Funkcjonariusze rozpytywali okolicznych mieszkańców, którzy mogli na swojej drodze spotkać zaginionego. Po godzinie 20:00 działania przyniosły pozytywny efekt. Cierpiący na Alzheimera 78-latek nie pamiętał swojego miejsca zamieszkania, ale na szczęście przyszedł poprosić o pomoc strażaków z jednostki Straży Pożarnej przy ul. Ogrodowej w Wałbrzychu.

Niezwłocznie w tym miejscu pojawili się również dzielnicowi pierwszego komisariatu, którzy przewieźli mężczyznę na komisariat. Wezwali na miejsce również zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna na czas trafił do szpitala, gdzie udzielona została mu już specjalistyczna pomoc medyczna.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group